اخبار افکارسنجی‌های آنلاین

روستای قرآنی کشور انتخاب می‌شود

تهران- ایرنا- نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری انتخاب و معرفی روستای قرآنی کشور با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های قرآنی در اقصی نقاط میهن اسلامی، علی الخصوص در روستاهای کشور گفت: یکی از مراکز قرآنی ما بیت الاحزان در یکی از روستاهای شهرستان استهبان است که سالی ۵۰۰ حافظ قرآن کریم تربیت می کند.

وی افزود: حوزه فعالیت این موسسه در استهبان از مرز کشور هم عبور کرده و با مشارکت معاونت قرآن و عترت و حمایت و طراحی این معاونت چند دوره تربیت حافظ را برگزار کرده و میزبان جمعی از علاقمندان به ساحت قرآن کریم از پاکستان، افغانستان و عراق است که شبانه روزی در طی سال مشغول به برگزاری دوره های تخصصی حفظ و مفاهیم قرآن کریم هستند و می توان به برگزاری طرح رحله با هدف تربیت حافظان قرآن کریم اشاره کرد.

فقهی زاده در خصوص ایده معرفی روستای قرآنی در کشور گفت: در سفری سال ۹۶ به یکی از روستاهای استان بوشهر به نام چارک، برایم بسیار شگفت آور بود که از جمعیت اندک این روستا، بیش از نیمی حائز رتبه قرآنی در سطح استانی و ملی بودند و از آن زمان اندک اندک در معاونت قرآن و عترت ایده انتخاب و معرفی روستای قرآنی شکل گرفت تا این سنت حسنه را با نیت خیر در روستاهای قرآنی کشور پیگیری کنیم.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های متعدد و متنوع در معاونت قرآن و عترت در سال جاری گفت: ما در سال ۹۹ ویژه برنامه هایی در فهرست فعالیت های معاونت قرآن و عترت اجرا کرده‌ایم که یکی از آنها، معرفی و اجرای نخستین پایتخت نهج البلاغه ایران در شهر کاشان بود که مدنظر و جامعه هدف ما، گستردگی فعالیت در سطح استان و به تناسب آن در سطح ملی با جدیت از سوی استاندار اصفهان، نماینده ولی فقیه در شهر کاشان و به تبع آن در معاونت قرآن و عترت، پیگیری خواهد شد.

فقهی زاده یکی از دیگر طرح های معاونت قرآن و عترت را معرفی و انتخاب پایتخت صیحفه سجادیه برشمرد و گفت: مراحل پیشرفت این طرح در استان و شهرستان مورد نظر انجام شده و بخش مهمی از کار به پایان رسیده و در حال معرفی و آغاز به کار رسمی هستیم.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به عمده فعالیت های معاونت قرآن و عترت تا قبل از سال ۹۶ در حوزه قرآن گفت: بخش عمده ای از فعالیت های معاونت قرآن و عترت تا قبل از سال ۹۶ در حوزه قرآن کریم بوده اما با آغاز دولت دوازدهم توجه بیشتری به حوزه عترت شد.

در این جلسه حجت الاسلام حبیب‌رضا ارزانی رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت‌الله غلامعلی معاون فرهنگی اجتماعی مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، رضا برزگر معاون دفتر فرهنگی اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، اسماعیل شفاعی مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، امین ناجی معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور، سید فخرالدین اسماعیلی مدیر کل دفتر آموزش و توسعه مشارکت های معاونت قرآن و عترت، مرتضی خدمتکار مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت به بیان دیدگاه های خود پرداختند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار فرهنگ