۶۳ درصد داوطلبان کار دولتی در مازندران زنان هستند

ساری - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران گفت که ۶۳ درصد از شرکت کنندگان مازندرانی در هشتمین دوره آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی استان را زنان تشکیل می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، رقیه صفری آمار زنان شرکت کننده در این دوره از آزمون را ۱۰ هزار و ۷۰۳ نفر اعلام کرد.

وی گفت که ۶ هزار و ۲۱۵ نفر معادل ۳۷ درصد دیگر از شرکت کنندگان در آزمون استخدام دستگاه های اجرایی در مازندران را مردان تشکیل می دهند.

صفری مجموع مازندرانی های شرکت کننده در هشتمین دوره آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی را ۱۶ هزار و ۹۱۸ نفر اعلام کرد.

وی گفت که به خاطر شرایط کرونایی و رعایت الزمات بهداشتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، آزمون روز پنجشنبه ۱۱ و جمعه ۱۲ دی ماه در هفت شهرستان ساری، بهشهر، قائمشهر، بابل، بابلسر، آمل و چالوس برگزار خواهد شد.

معاون استاندار مازندران همچنین سهمیه استخدامی دستگاه های اجرایی استان را در این دوره ۷۸۹ تن اعلام کرد.

وی گفت : از بین ۱۵ دستگاه اجرایی استان که در این آزمون نیرو جذب می‌کنند، بیشترین سهمیه استخدامی با ۶۲۰ نفر به آموزش و پرورش تعلق دارد و پس از آن هم وزارت کشور یعنی مجموعه فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها با ۷۴ تن و اداره کل استاندارد با ۱۹ تن قرار دارند.

صفری توضیح داد : از ۷۸۹ سهمیه استخدامی مازندران در این دوره، ۴۸۸ سهمیه به داوطلبان آزاد، ۲۷۲ سهمیه به ایثارگران و ۲۹ سهمیه نیز به معلولان اختصاص یافته است.

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه متولی برگزاری این آزمون سازمان سنجش و آموزش کشور است ، گفت : نظارت بر آزمون هم بر عهده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری مازندران قرار دارد.

آزمون استخدامی متمرکز و فراگیر دستگاه های اجرایی دولتی با هدف جذب نیرو بر اساس شایسته سالاری و عدالت محوری برگزار می شود و تمامی افراد واجد شرایط می توانند برای شرکت در آن ثبت نام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha