۱۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۵
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 84167535
۰ نفر

برچسب‌ها

ایجاد مرکز پزشکی قانونی مطالبه مردم سلسله است

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار سلسله گفت: ایجاد مرکز پزشکی قانونی از مطالبات مهم مردم این شهرستان بوده و مقدمات راه‌اندازی آن فراهم شده است.

به گزارش ایرنا مرتضی مهدوی کیا روز چهارشنبه در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اظهار داشت: پیگیری و رایزنی هایی برای این مهم در حال انجام است که امیدواریم در آینده نزدیک با راه اندازی این مرکز، بخشی از مشکلات حقوقی و قضایی مردم شهرستان برطرف شود.

فرماندار سلسله همچنین یکی از مهمترین مطالبات مردم این شهرستان از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای را تکمیل هرچه سریعتر پل کاکارضا اعلام کرد و افزود: روند پیشرفت این پل طبق برنامه زمان بندی شده نیست.

مهدوی کیا ادامه داد: باتوجه به اینکه مسیر عبور خودروها در این منطقه ۲ طرفه شده، احتمال تصادفات در آن بالا است بنابراین هرچه سریعتر باید تکمیل شود تا احتمال وقوع حوادث جانی و مالی برای شهروندان و مسافران کاهش یابد.

وی اضافه کرد: برقراری امنیت پایدار در شهرستان مستلزم همکاری و همراهی دستگاه قضا است که امیدواریم بتوانیم با ایجاد شورای تامین همدل و همراه، زمینه رفع مشکلات را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه انقلابی کار کردن تنها در گفتار نیست، اظهار داشت: باید انقلابی عمل کنیم، از رویش های انقلاب باشیم و همه توان خود را برای رشد و توسعه شهرستان و رضایت مردم به کار بگیریم.

فرماندار سلسله همچنین با اشاره به انتخابات ۱۴۰۰ و لزوم برگزاری شایسته و پرشور این رویداد سیاسی عنوان کرد: باید اعضای هیات اجرایی انتخابات از افرادی انتخاب شوند که گرایش حزبی نداشته و امانتدار رای مردم باشند.

مهدوی کیا افزود: حجم کار در انتخابات پیش رو بالا است اما باید با همدلی سه قوه و تلاش، مقدمه برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و با حضور حداکثری را در شهرستان فراهم کنیم.

امنیت شهروندان خط قرمز دستگاه قضا است

رئیس دادگستری سلسله نیز گفت: تامین امنیت شهروندان خط قرمز دستگاه قضا است که در این راستا تمامی تلاش خود را به کار می گیریم.

سید احمد موسوی با بیان اینکه دستگاه قضا مرجع اجرای عدالت است، افزود: مردم سرمایه ارزشمند این انقلاب هستند و باید نهایت تلاش خود را در راستای جلب اعتماد و رضایت آنان به کار بگیریم.

وی گفت: رسیدگی به پرونده های سرقت  خرد، تیراندازی، فروش موادمخدر، تجاوز به منابع طبیعی و اراضی ملی و ساماندهی فضای مجازی از مهمترین برنامه های اولویت دار دستگاه قضا در شهرستان سلسله هستند.

وی اضافه کرد: مجهز شدن شهرستان به سیستم پایش الکترونیک، گام مهمی در راستای تامین امنیت است که انتظار می رود شهرداری الشتر همکاری لازم را در این خصوص داشته باشد.

موسوی با تاکید بر ضرورت رفع نقاط کور و فاقد آنتن دهی ادامه داد: در حال حاضر از سیستم ابلاغ الکترونیک استفاده می شود که صرفه اقتصادی، افزایش سرعت رسیدگی به پرونده ها و حفظ شان و آبروی مردم از مهمترین دستاوردهای این سامانه است.

دادستان عمومی و انقلاب سلسله نیز پایش مسائل امنیتی اجتماعی و برخورد با مفاسد اجتماعی و اقتصادی را مهمترین اولویت دستگاه قضای شهرستان عنوان کرد و افزود: بسیاری از جرائم خرد و سرقت ها ریشه در بیکاری و اعتیاد دارد.

یونس آزادپور ادامه داد: راه اندازی یک کمپ اعتیاد استاندارد با مدیریت فرد مومن و انقلابی در شهرستان ضرورت دارد تا خروجی آن بازگشت افراد سالم به جامعه و کاهش آمار جرائم مربوطه باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها