توسعه ورزش دانشجویی از اهداف راهبردی وزارت ورزش است

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در پیامی به  مناسبت اختتامیه مسابقات آنلاین شطرنج دانشجویان دانشگاه‌های آسیا گفت:  توسعه ورزش در ابعاد همگانی و قهرمانی در بین دانشجویان از اهداف راهبردی و مورد تاکید دولت و وزارت ورزش و جوانان است.

به گزاش ایرنا، «عبدالحمید احمدی» در پیام خود،  رقابت‌های شطرنج دانشجویان را در راستای توسعه ارتباطات،  صلح،  دوستی و همدلی بین ملت‌ها و کشورها دانست و برای برگزاری چنین رویدادهای ورزشی دانشجویی در آینده و پس از کرونا ابراز امیدواری کرد.

وی از فدراسیون آسیایی ورزش‌های دانشگاهی به خاطر اجرای این مسابقات در دوره‌ای که شیوع کرونا باعث توقف رویدادهای ورزشی شده است، قدردانی کرد و افزود: این رویداد بین المللی و ورزشی که با مشارکت دانشجویان ورزشکار ۱۳  کشور برگزار شد، فرصت مغتنمی برای توسعه دوستی‌ها و مراودات ورزشی بین کشورها است.

احمدی اضافه کرد: ورزش‌های دانشگاهی در جمهوری اسلامی ایران از جایگاه برجسته و ممتازی برخوردار است و دانشجویان ایرانی توانسته‌اند در یونیورسیادهای اخیر افتخارات ارزشمندی را در رشته‌های مختلف ورزشی برای کشور کسب کنند. امیدوارم با عبور از شرایط و محدودیت‌های کرونا در آینده‌ای نزدیک شاهد برپایی رویدادهای پرهیجان ورزشی به ویژه برای دانشجویان باشیم.

معاون وزیر ورزش در پایان از مجموعه دست اندرکاران این رویداد، از تلاش فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و همکاری فدراسیون شطرنج  برای برگزاری شایسته این مسابقات قدردانی کرد.

در مراسم اختتامیه رقابت‌های شطرنج دانشجویان آسیا، «هادی بشیریان» رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی نیز گفت: از اعتماد فدراسیون دانشگاه‌های آسیا برای دادن این میزبانی قدردانی می‌کنیم و ایران آمادگی دارد که میزبان رقابت‌های ووشو و پومسه دانشجویان در سال جدید نیز باشد.

رقابت‌های شطرنج دانشجویان دانشگاه‌های آسیا از ۲۴ آذر تا ۹ دی ماه سال جاری با همکاری فدراسیون شطرنج به صورت آنلاین در ۲ بخش  زنان و مردان  به میزبانی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار ورزش