ساخت و ساز غیرمجاز در خرم‌آباد افزایش یافته است

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار خرم آباد گفت: حجم عظیمی از ساخت و سازهای غیرمجاز اکنون در شهرستان خرم‌آباد شکل گرفته است که به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

به گزارش ایرنا جعفر طولابی روز چهارشنبه در جلسه کمیته مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییرکاربری آثار زیانبار زیست محیطی، اقتصادی، بهداشت، تغذیه و آسیب های اجتماعی دارد و پدیده های امنیتی ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه این مشکلات اهمیت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز را بیشتر می کند، تاکید کرد: قانون در این زمینه تکلیف را مشخص کرده است و مسئولیت مدنی و کیفری اجرا نشدن وظایف قانونی دستگاهها بر عهده مدیران است.

وی اظهار داشت: مسئولان دستگاههای اجرایی باید در این زمینه پاسخگو باشند چون در برخی نقاط شهرستان خرم آباد با حجم عظیمی از این ساخت و سازها مواجه هستیم که علت آن قصور، کوتاهی و عدم انجام وظیفه مدیران است.

طولابی با تاکید بر رویکرد پیشگیرانه نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز ادامه داد: باید کمیته ای برای اجرای روند بهتر این موضوع تشکیل و با دستگاههای خاطی برخورد شود بنابراین از این پس هر اداره یا سازمانی وظیفه خود را انجام ندهد باید پاسخگو باشد.

فرماندار خرم آباد ادامه داد: باید گروه‌های گشت انفرادی و مشترک با هدف نظارت بیشتر تشکیل شود چراکه نوروز امسال، ساخت و سازهای غیرمجاز بسیاری در منطقه فلک الدین خرم آباد به دلیل نبود سیستم نظارتی انجام شد.

طولابی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه احکام بسیاری در این زمینه صادر و اجرا شده است نباید اجازه داد حجم تخلفات افزایش یابد بنابراین باید علاوه بر تشکیل گشت های مشترک، حریم و بستر رودخانه، تاسیسات، راه‌ها، پل ها و ابنیه مشخص شود تا ساخت و سازی در این مناطق صورت نگیرد.

وی اظهار داشت: اکنون واگذاری انشعاب آب، برق و گاز به ساخت و سازهای غیرمجاز امکانپذیر نیست و ممنوع است و چنانچه دستگاهی نسبت به واگذاری انشعاب اقدام کند باید با آن برخورد کرد.

وی افزود: بخشداران باید براساس قانون عمل و از ساخت و ساز غیرمجاز در روستاهای واقع در حریم یا خارج از محدوده شهرها که دارای طرح هادی هستند جلوگیری کنند و صدور پروانه ساخت و ساز در این اماکن به عهده دهیاری و بخشداری است.

فرماندار خرم آباد با تاکید بر ارائه گزارش اقدامات انجام شده در خصوص مبارزه با ساخت و ساز غیرمجاز اضافه کرد: همچنین براساس اعلام مدیر فرودگاه خرم آباد، با توجه به قوانین حریم پروازی، ساخت و ساز روستاهای اطراف رعایت نمی شود که باید ارتفاع سازی منجر به مخاطرات ایمنی پروازها را تخریب کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها