ساخت نخستین مدرسه خراسان جنوبی در طرح آجر به آجر آغاز شد

بیرجند - ایرنا - ساخت نخستین مدرسه استان خراسان جنوبی در پویش همگانی «آجر به آجر» در یکی از روستاهای شهرستان طبس آغاز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی روز چهارشنبه در آیین خشت‌گذاری مدرسه روستای پده بید منطقه دستگردان طبس گفت: این دبستان دو کلاسه اولین مدرسه استان است که در طرح آجر به آجر احداث می‌شود.

محمدعلی واقعی افزود: ۴۰۰ میلیون تومان از محل هدایای ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر از هم‌استانی‌های شرکت کننده در طرح آجر به آجر برای احداث این مدرسه هزینه می‌شود.

وی اظهار داشت: دبستان ۲ کلاسه روستای پده بید دستگردان با زیربنای یکصد متر مربع احداث می‌شود و با تکمیل و تجهیز این آموزشگاه ۴۰ دانش‌آموز دختر و پسر ابتدایی این روستا از مدرسه ایمن و استاندارد برخوردار خواهند شد.

روستای پده بید دستگردان یکی از روستاهای عشایری شهرستان طبس است که در مرز استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در سفر به منطقه دستگردان از مدارس روستاهای نادریان، زبرکوه، سربالا و پده بید نیز بازدید کرد و با مدیر و آموزگاران این مدارس به گفت و گو نشست.

اجرای طرح "آجر به آجر" اردیبهشت امسال با ابلاغ وزیر آموزش و پرورش آغاز شد و در این طرح بسیاری از افراد جامعه با سرمایه‌های خُرد می‌توانند وارد عرصه نیکوکاری و ساخت مدرسه شوند.

همچنین امروز عملیات اجرایی دبیرستان ۱۲ کلاسه استعدادهای درخشان شهرستان طبس آغاز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دبیرستان استعدادهای درخشان طبس در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و زیربنای یک هزار و ۳۰۰ متر مربع احداث می‌شود.

واقعی با اشاره به برخورداری ۲۲۵ دانش‌آموز متوسطه از مزایای این طرح آموزشی تصریح کرد: اکنون ۲۲۰ پروژه آموزشی، پرورشی، فرهنگی و عمرانی با مشارکت خیرین نیکوکار در استان خراسان جنوبی در دست اجرا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha