۱۷۰ واحد آموزشی توسط سپاه در خراسان رضوی بازسازی شد

مشهد- ایرنا- معاون تعلیم و تربیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا (ع) گفت: ظرف یک سال اخیر به همت این قرارگاه ۱۷۰ فضای آموزشی در سطح خراسان رضوی مرمت و بازسازی شده است.

غلامرضا نیکپور روز چهارشنبه در جریان بازدید از طرحهای آموزشی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا (ع) در تایباد در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در مجموع برای اتمام و مراحل اجرایی این تعداد فضای آموزشی از سوی این قرارگاه افزون بر ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی به ساخت یک مدرسه با کمک خیران و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا (ع) در روستای "رهنه" شهرستان تایباد نیز اشاره و بیان کرد: با هدف توسعه فضاهای آموزشی در روستاها نیز ظرف همین مدت ۲۵ کلاس درس در سطح خراسان رضوی ساخته شد.

معاون تعلیم و تربیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران در خراسان رضوی ادامه داد: سه آموزشگاه نیز در شش دهستان محروم و دو مدرسه چهار کلاسه در روستاهای قلعه نو و آبقه بخش مرکزی شهرستان تایباد در حال ساخت هستند. 

وی گفت: همچنین در سال تحصیلی که فعالیت مدارس بخاطر شیوع ویروس کرونا دچار وقفه شده پنج هزار بسته نوشت‌افزار و هزار و ۵۰۰ دست پوشاک زمستانی به دانش‌آموزان نیازمند در روستاهای محروم خراسان رضوی اهدا شد. پارسال هم ۲۶ هزار بسته نوشت‌افزار توسط این قرارگاه اهدا شده بود. 

نیکپور افزود: خدمات قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا (ع) هم‌اینک به افزون بر ۱۳ هزار دانش‌آموز در سطح خراسان رضوی ارائه می‌شود. 

وی بیشترین دانش‌آموزان زیر پوشش خدمات این قرارگاه را ساکن شهرستانهای تایباد و سرخس ذکر کرد.

قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استانی امام رضا(ع) خراسان رضوی در ۱۰ شهرستان و ۱۳۰ روستا به ۱۲۰ هزار نفر در پنج محور اشتغال، تعلیم و تربیت، سلامت، فرهنگی و اجتماعی خدمات ارائه می‌کند. 

شهرستان مرزی ۱۳۸ هزار نفری تایباد متشکل از دو بخش مرکزی و میان ولایت با ۳۸ روستا در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها