ده‌ها برنامه فرهنگی ویژه شهادت سردار سلیمانی در قزوین برگزار می‌شود

قزوین- ایرنا- معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی ده‌ها برنامه متنوع فرهنگی در قزوین اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمد درافشانی روز چهارشنبه ضمن تسلیت نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس با اعلام این خبر، افزود: زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا در قرآن و سیره پیامبر گرامی اسلام مشهود است و به فرموده مقام معظم رهبری امروزه زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از بخش‌های فرهنگ ناب اسلام است، افزود: شهادت نتیجه والاترین ارزش‌هایی است که یک انسان متعهد می‌تواند به آن مقام دست یابد و ارج نهادن به فرهنگ ایثار و شهادت و ادای احترام به شهید مکتب مقاومت، شهید سپهبد قاسم سلیمانی از جمله اهداف این برنامه‌ها است.

درافشانی، اختصاص تبلیغات محیطی برای نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را از اقدامات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برشمرد و افزود: این تبلیغات محیطی شامل چاپ و نصب بنر، تیر برد و پوستر در سطح شهر خواهد بود و همچنین به همین مناسبت ۵۰۰ جلد کتاب "سردار مقاومت" در میان شهروندان قزوینی توزیع می‌شود.

وی از برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی در فضای مجازی خبر داد و گفت: این مسابقات شامل مسابقه ادبی شعر و داستان کوتاه، مسابقه تصویرسازی، مسابقه دل نوشته کودکانه و تولید محتوای وصیت‌نامه و ویژگی‌های سردار و برگزاری پویش صلوات هدیه به سردار است.

درافشانی افزود: همچنین از دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری می‌توان به برپایی نمایشگاه عکس مجازی با موضوع سردار دل‌ها و مسابقه کتابخوانی اشاره کرد.

این مسوول خاطرنشان کرد: مشارکت سپاه ناحیه امام حسن (ع) در خرید بسته‌های فرهنگی و پخش در سطح شهر به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، مشارکت با بسیج دانشجویی در برپایی نمایشگاه شهری در پیاده راه سبزه‌ میدان و مشارکت در چاپ بنر به مناسبت سالگرد شهید سپهبد سلیمانی از دیگر اقدامات مشارکتی سازمان در سال جاری به مناسبت نخستین سالروز شهادت سپهبد سلیمانی است.

درافشانی یادآور شد: امیدواریم بتوانیم نام و یاد و مکتب شهید سپهبد قاسم سلیمانی را تا همیشه در جامعه زنده نگاه ‌داشته و ترویج دهیم و همچنان ادامه ‌دهنده راه آن شهید بزرگوار باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها