کیفیت هوای قم برای گروه‌های حساس ناسالم است

قم- ایرنا- مدیرکل هواشناسی قم گفت: با توجه به شرایط پایدار نسبی هوا در سطح استان، کیفیت هوای قم برای گروه‌های حساس تا عموم مردم ناسالم می‌باشد و این شرایط در چند روز آینده نیز حاکم است.

مهران حیدری روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران‌، افزود: وضعیت هوا از امروز تا سه روز آینده پایدار است و با توجه به سکون نسبی هوا، شرایط برای انباشت آلاینده‌ها مهیاست.

وی با بیان این‌که در چند روز آینده سرعت باد بیشتر از ۲۰ کیلومتر بر ساعت نخواهد شد، اضافه کرد:‌ با توجه به بررسی‌های انجام شده، تا اواخر روز یکشنبه هفته آینده شرایط پایداری نسبی هوا در سطح استان ادامه خواهد داشت و همین شرایط باعث می‌شود شاخص‌های آلودگی هوا برای گروه‌های حساس و عموم مردم افزایش یابد.

وی پیش‌بینی کرد: از روز دوشنبه هفته آینده موجی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد که این مساله بارش‌هایی برای مناطق غربی کشور در پی داشته باشد.

حیدری ادامه داد: این موج برای استان قم ایجاد تلاطم به همراه دارد و عبور موج باعث ناپایداری جو و کاهش میزان آلاینده‌ها در سطح زمین می‌شود؛ ولی بعد از عبور این موج، مجددا شرایط برای انباشت آلاینده‌ها در سطح زمین، مراکز صنعتی و شهری مهیا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده هشدارهایی در زمینه آلودگی هوا از طرف اداره کل هواشناسی در چند روز گذشته صادر شد.

به گفته مدیرکل هواشناسی قم، در چند روز آینده کمینه دمای استان قم بین سه تا چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر در نوسان خواهد بود و دمای بیشینه نیز حدود ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های فصلی پژوهشکده اقلیم‌شناسی و سازمان هواشناسی کشور، احتمالا در بهار سال آینده به‌ویژه در فرودین ماه کاهش دما رخ دهد.

وی افزود: بر همین اساس به کشاورزان توصیه می‌شود نسبت به بیمه محصولات کشاورزی خود اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها