۱۵ هزار رویداد ورزش همگانی برای مقابله با کرونا در خوزستان برگزار شد

اهواز– ایرنا - رییس هیات ورزش همگانی خوزستان گفت: ۱۵ هزار رویداد ورزش همگانی در راستای مقابله با ویروس کرونا از سال گذشته تاکنون در این استان برگزار شده است.

امید حاجتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعالیت های ورزشی پس از شیوع کرونا در جامعه کم رنگ تر شد و این موضوع ما را به سمت برگزاری طرح های مشارکت گروهی و پویش های مردمی از طریق تلویزیون و فضاهای مجازی در میان خانواده ها سوق داد.

وی با بیان اینکه هیات ورزش همگانی در زمان کرونا، مهمترین نقش را در ورزش کشور داشته است افزود: ورزش کردن مهم ترین راهبرد برای تقویت سیستم بدنی افراد محسوب می شود لذا هیات ورزش های همگانی همزمان با شیوع کرونا با اجرای پویش ها، مسابقات و دوره های آموزش مجازی مانع از تعطیلی ورزش در سطح استان شده است.

رییس هیات ورزش های همگانی خوزستان با بیان اینکه کمبود نشاط اجتماعی و گرفتاری‌های روزمره باعث شده است تا شهروندان کمتر به سلامت فردی توجه کنند و برخی بیماری ها در کمین آنها قرار گیرد گفت: ۳۲ شهرستان و ۵۴ کمیته فعال این هیات ورزشی در بازه ۱۰ ماه گذشته با ساخت بیش از ۱۵ هزار رویداد ورزشی مجازی شامل طرح آوای ورزش در همسایگی، ویدیو آموزشی، اینفوگرافی، موشن گرافی، پوستر تخصصی و برنامه های لایو توسط مربیان و ورزشکاران و برپایی چندین ایستگاه ورزش شهروندی در سطح استان، نقش ارزنده ای در تشویق مردم به ورزش همگانی داشته اند.

وی با اشاره به اینکه در ۱۰ ماه اخیر، هفت سمینار آنلاین کشوری برگزار کردیم افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا به خوبی در پویش های ملی فدراسیون نظیر "آماده باش" و " آوای ورزش در همسایگی" و پویش های "آماده باش"، "وقت ورزش"، "۹ در ۹ پیلاتس"، "۲ هفته قرنطینگی" همچنین برنامه تلویزیونی ۹۰ روز ورزش در خانه فعالیت داشته و با همراهی خانواده بزرگ هیات ورزش های همگانی در این پویش ها به موفقیت‌های ارزشمندی رسیده ایم.

حاجتی با بیان اینکه ورزش های همگانی خوزستان پرمخاطب ترین هیات استان است و بیش از ۵۰ هزار نفر به شکل مستقیم با آن در ارتباط هستند گفت: با اضافه شدن دیگر خانواده ها، شاهد یک دایره مخاطب وسیع هستیم و این ظرفیت بالا می‌تواند برای افزایش توان جسمی مردم در جهت مقابله با کرونا بسیار موثر باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها