رئیس  فدارسیون جودو: مجوز برگزاری مسابقات جوانان گرفته شده است

بوشهر- ایرنا- رئیس فدراسیون جودو گفت:باتوجه به صدور مجوز برگزاری مسابقات جوانان و نوجوانان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تلاش می‌شود لیگ نیز تا پایان سال برگزار شود.

آرش میراسماعیلی روز چهارشنبه در مجمع انتخابات ریاست هیات جودو استان بوشهر بااشاره به  تعلیق ظالمانه جودو ایران از شهریور ماه سال گذشته، افزود: این تهدید در یکسال گذشته تبدیل به فرصت شد طوریکه درلیگ پایه ۱۹ تیم به رقابت پرداختند، ۱۰۰ نونهال ، ۵۰ نوجوان و ۵۰ جوان به تیم ملی دعوت شدند و مسابقات قهرمانی کشورمان در هیچ رشته ای تعطیل نشد و اردوی تیم‌های ملی نیز برگزار شد.

وی ادامه داد: کمیته جودوی ساحلی در چند هفته اخیر در هیات رئیسه فدراسیون شکل گرفته است که که با توجه به شرایط و ظرفیت موجود، بوشهر می‌تواند یکی از قطب‌های اصلی منطقه در این رشته باشد و میزبانی مناسبی را برای مسابقات بین المللی این رشته داشته باشد.

رئیس فدارسیون جودو گفت: شمار ورزشکاران جودو در بوشهر در پایان ۴ سال آینده باید به ۳ هزار نفر برسد و با توجه به پتانسیل این استان، هدف‌گذاری صورت گرفته دور از دسترس نیست.

میراسماعیلی افزود: در یکسال و نیم اخیر جمعیت ۶۰ هزار نفری جودو کشور که در طول ۶۰ سال در سامانه فدراسیون ثبت شده بود، به ۹۰ هزار نفر افزایش یافت که رشد ۴۸ درصدی را تجربه کرده است.

وی افزود: از این تعداد سهم استان بوشهر ۹۲۵ ورزشکار، ۴۱ مربی، ۲۱ داور و ۷۴ ورزشکار دفاع شخصی در بخش آقایان و ۲۹ ورزشکار و یک مربی در بخش بانوان است.

رئیس فدراسیون جودو اظهار کرد:  شمار ورزشکاران جودو به عنوان اولین رشته رزمی که وارد المپیک شده است نسبت به سایر رشته‌های رزمی بسیار کم است برهمین اساس افزایش ورزشکاران این رشته  به ۲۰۰ هزار نفر تا پایان سال ۱۴۰۰ هدف گذاری شده است.

میراسماعیلی گفت: سایر رشته‌های رزمی جمعیتی در حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر دارند و جمعیت ۶۰ هزار نفری جودو در طول ۶۰ سال نشان می‌دهد که در توسعه کمیت جودوی ایران خوب عمل نشده است.

وی عنوان کرد: حواشی، توجه به گلخانه‌ای کار کردن و عدم توجه به استعدادها و ورزش پایه از عواملی است که مانع از رشد کمی جودو در کشور شده است اکنون این امر به عنوان یک آسیب مورد توجه قرار گرفته و برای همگانی کردن و شناساندن بیشتر جودو برنامه ریزی شده است.

میراسماعیلی گفت: حضور ۳ جودوکار بوشهری در تیم ملی نوجوانان نشان از پتانسیل بالای این استان در این رشته دارد.

رئیس فدراسیون جودو اضافه کرد:جمعیت ۲۹ نفری بانوان استان بوشهر در رشته جودو مناسب نیست.

 در این مجمع یاسر جمالی با ۱۴ رای برای ۴ سال دیگر به عنوان رئیس هیات جودو استان بوشهر انتخاب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها