مشترکان کم‌مصرف برق خانگی ایلام مشمول بسته‌های تشویقی می‌شوند

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: مشترکان خانگی در صورتی که مصرف برق خود را کاهش دهند، مشمول بسته‌های تشویقی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام، هادی شیرخانی روز چهارشنبه اظهار داشت: صنعت برق کشور برای تشویق مردم به کاهش مصرف برق که تاثیر آن در کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها نمایان می شود، مشوق هایی را در نظر دارد.

وی یادآور شد: مشترکان خانگی در صورتی که مصرف برق خود را کاهش دهند از مشوق های صنعت برق برخوردار خواهند شد.

شیرخانی افزود: سرما و برودت هوا باعث افزایش مصرف سوخت در کشور شده است و همین موضوع محدودیت هایی را برای تولید برق در نیروگاه ها ایجاد می کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در تامین برق کشور در روزهای سرد سال و همچنین افزایش مصرف سوخت گاز به ویژه در شرایط کرونایی، همراهی مشترکان در مدیریت مصرف برق و به تبع آن کاهش مصرف سوخت نیروگاه های کشور بسیار تعیین کننده است.

وی اضافه کرد: مشترکان با اقداماتی ساده مانند خاموش کردن لامپ های اضافی منازل و ادارات و کاهش جزئی شعله بخاری و یا کاستن یک درجه دمای محیط ، می توانند تا ۱۰ درصد مصرف گاز کشور را کاهش دهند که در این صورت با همکاری مردم مشکلی در تامین گاز و برق کشور در چند روز سرد سال به وجود نخواهد آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =