۲۲۷ میلیارد ریال در بخش کشاورزی باخرز سرمایه‌گذاری شد

مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی باخرز در استان خراسان رضوی گفت: معین‌های اقتصادی این شهرستان با اجرای ۵۲ طرح ۲۲۶ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال در بخش کشاورزی این شهرستان سرمایه گذاری کردند.

محمد دوستخواه احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد پروژه شامل ۳۳ طرح در حوزه پرورش دام سبک و سنگین، شیلات و زنبور عسل، طرح توسعه و احداث ۱۵ واحد گلخانه ای صنعتی و کوچک مقیاس روستایی به متراژ ۱۳ هزار مترمربع و چهار طرح صنایع تبدیلی و غذایی است که در روستاهای بخش مرکزی و بالا ولایت این شهرستان در حال اجرا می باشد.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طرحهای بخش کشاورزی این شهرستان را زیرپوشش برنامه های خود دارد ادامه داد: در بخش کشاورزی این شهرستان ۵۲ طرح به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیشنهاد شده که ۱۰۰ درصد این طرحها از سوی این معین اقتصادی مورد موافقت قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی باخرز گفت: این طرحهای اجرا شده زمینه اشتغال ۱۰۶ نفر را به صورت مستقیم در این شهرستان فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات این طرحها با سود هشت درصد و بازپرداخت پنج ساله می باشد افزود: از تسهیلات ارائه شده ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سهم بانوان این شهرستان در بخش کشاورزی است.

مرکز شهرستان ۵۸ هزار نفری باخرز در ۲۱۵ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

باخرز متشکل از دو بخش مرکزی و بالاولایت ۵۸ روستا دارد که ۴۵ هزار نفر از جمعیت شهرستان ساکن آنها هستند.

۹۰ درصد ساکنان شهرستان باخرز دست‌اندرکار کشت زعفران در سطح سه هزار و ۵۰۰ هکتار مزرعه هستند و سالانه ۱۵ تن زعفران خشک در این شهرستان تولید می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها