حماسه ۹دی و تشییع شهید سلیمانی عملیات‌های بین‌المللی مردم بود 

تهران- ایرنا- رییس بسیج اساتید کشور گفت: حماسه ۹دی و تشییع شهید سردار سلیمانی عملیات‌های بین‌المللی مردم بود. در تجربه‌های جهانی، کمتر کشوری در دنیا وجود دارد که با اجتماعات ملی، به تولید عملیات‌های بین المللی مبادرت کند و این موضوع از خصایص انقلاب اسلامی است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج، مجتبی زارعی در آیین رونمایی از آثار جدید منوچهر محمدی که از سوی سازمان بسیج اساتید کشور و انجمن انقلاب اسلامی به مناسبت ۹ دی برگزار شد، افزود: انتخابات در ایران پسا انقلاب اسلامی خار چشم لیبرال دموکراسی است چون فصل ممیز ایران و ساختار ارتجاعی پهلوی و رژیم های ارتجاعی حامی غرب در منطقه مردم سالاری است.

وی گفت: از این رو یورش به صندوق های رآی و نبرد های سنگین هشت ماهه آمریکا و کشورهای اروپایی با کمک نیروهای میدانی فتنه در تهران و در برخی شهرهای بزرگ ایران از طریق درگیری و شرارت و آتش زدن نه صرفا برای براندازی بلکه برای سیطره استبداد و حذف انتخابات بود.

زارعی ادامه داد: زیرا در صورت مقاومت نکردن رهبری حکیم و مردم سالار برای حفظ نتایج مشارکت ملی قهر کردن ملت از انتخابات و همچنین بی اعتمادی به دیگر انتخابات ها منجر می شد.

رییس بسیج اساتید کشور گفت: در اینجا ملت در کنار رهبر مردم سالار، اما جلوتر از دیگر ساختارهای قدرت و سیاست به میدان آمد و هشت ماه برای دموکراسی و تداوم حیات انقلاب در مقابل حزب های قدرت طلب و رجال  شرور و کشورهای حامی آنها ایستادگی کرد.

وی تصریح کرد: این یکی از بزرگترین عملیات های بین المللی ملت بود که به ارتقای جایگاه ایران در منطقه و جهان انجامید. این مهارت ملی تقریبا در انحصار ملت ایران است؛ چون از یک انقلاب زنده برخوردار است. 

عضو گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس گفت: در باره قیام پسا ترور سپهبد اسلام و ایران حاج قاسم سلیمانی هم این وضع تکرار شد و ملت ایران از موقعیت های قومی، مذهبی،  محلی، استانی و  ملی در شعاعی بین المللی عملیات کرد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها، آل سعود، رژیم صهیونیستی و حامیان اروپایی آنها با کارگردانی سیا و پنتاگون یک ایرانی را که در قامت بین المللی برای کرامت انسان  و سعادت و صلح کار می کرد ترور کردند، اما ایرانیان در تشییع او یک رستاخیز انسانی تولید کردند و بدون دعوت کسی و بدون تبلیغات حکومتی، در تهران، شهرستان ها و روستاها از زمین کنده شدند و قیام کردند.

رییس سازمان بسیح اساتید در ادامه افزود: در حال حاضر در عصر ارتباطات هستیم جهان این عملیات و این تصویرسازی های ملی برای جامعه بین المللی را با چشم خود دیدند. در واقع ۹دی و تشییع سلیمانی بزرگترین عملیات های ملی در شعاع بین المللی و جهانی بود. 

وی تاکید کرد: بین المللی شدن ملت، بین المللی فکر کردن ملت و سیاسی بودن ملت در انحصار انقلاب اسلامی است. همه باید برای ماندگاری و بسط این مهارت های ملی تلاش کنیم.

در این مراسم از دو کتاب جدید منوچهر محمدی استاد دانشگاه تهران رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پی این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس سبب شد نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش