۲۷ هزار حادثه دیده سیستان و بلوچستان امدادرسانی شدند

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۲۷ هزار و ۶۲۹ نفر از مردم استان در ۳۲۰ حادثه از سوی نیروهای این جمعیت امدادرسانی شدند.

علیرضا میربهاءالدین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حوادث جاده ای با ۱۹۲  مورد رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: همچنین ۴۳ مورد حادثه سیل و آبگرفتگی، ۲۰ مورد حوادث کوهستان، ۱۶ مورد حوادث دریایی و ساحلی، هشت مورد طوفان، ۲ مورد زلزله، یک مورد آتش سوزی،  هشت حادثه شهری و ۲۹ مورد خدمات حضوری نیز در این مدت توسط نیروهای این جمعیت پوشش داده شده است.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت:  در این مدت ۲ هزار و ۷۱۵ نیروی عملیاتی با بکارگیری  ۱۹۰ دستگاه آمبولانس، ۱۴۲ دستگاه خودروی نجات و ۱۸۶ دستگاه خودرو کمک دار خدمات امدادی به حادثه دیدگان را برعهده داشتند.

میربهاءالدین افزود: تمامی پایگاه‌های امداد ‌و نجات این ‌جمعیت در سراسر شعب هلال احمر استان برای خدمت رسانی به ‌حادثه دیدگان آمادگی کامل دارند و شماره ۱۱۲ ندای امداد نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هم استانی ها و هموطنان عزیز است.

وی از اجرای طرح زمستانه خبر داد و افزود: طرح زمستانه با استقرار روزانه ۱۷۶ نیروی امدادگر در ۳۱ پایگاه ثابت و سیار در راه‌های ارتباطی این استان برای ارائه خدمات امدادی در حوادث احتمالی به اجرا در آمده است.

 میربهاالدین با بیان اینکه این طرح از  اول دی آغاز شده و تا ۲۵ اسفند ادامه دارد، اظهار داشت: در این طرح ۶۰ دستگاه خودرو امداد و نجات و آمبولانس در پایگاه‌های هلال احمر سیستان و بلوچستان مستقر هستند.
وی ادامه داد: برای اجرای طرح ملی «زمستانه» پیش‌بینی‌های لازم به منظور فراهم کردن تجهیزات راه‌سازی، اسکان اضطراری در سطح راه‌های ارتباطی و استفاده از تیم‌های واکنش سریع انجام شده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: کاهش زمان حضور در صحنه حوادث، افزایش سرعت امدادرسانی در سوانح مختلف ترافیکی و غیرترافیکی، کاهش آسیب‌های جانی ناشی از حوادث رانندگی در مسیرهای برون شهری از جمله اهداف برگزاری این طرح است.

وی بیان کرد: ۲۱ محل نیز برای اسکان اضطراری مسافران در راه مانده سیستان و بلوچستان توسط جمعیت هلال احمر استان پیش‌بینی شده است.

میربهاالدین خاطرنشان کرد: همچنین به منظور ارائه خدمات در مواقع اضطرار و نیاز علاوه بر پایگاه‌های امداد جاده ای، پایگاه‌های امداد هوایی، کوهستان، ساحلی و امداد دریایی در سیستان و بلوچستان فعال هستند.

به گزارش ایرنا جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان پیشرو و پاسخگو در ارائه خدمات اولیه امداد و نجات درحوادث و سوانح تداعی گر زیباترین نوع خدمات عام المنفعه و بشردوستانه است.
سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (۱۱.۵ درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز ریزش باران های فصلی و جاری شدن سیلاب های مخرب و دمای زیاد هوا بعضا تا بیش از ۵۰ درجه وجود دارد.
هلال احمر سیستان و بلوچستان به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و عضوی از نهضت بین المللی «صلیب سرخ و هلال احمر» همواره در همه حوزه‌های بهداشت، درمان، توانبخشی، داوطلبان، امور جوانان، امداد و نجات در حوادث طبیعی و غیر طبیعی و غیره پیشتاز بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها