عادی انگاری موجب شیوع دوباره کرونا می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: مردم باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند چراکه کرونا همچنان در کمین سلامت افراد است و هرگونه عادی انگاری شرایط، موجب شیوع دوباره این ویروس می شود.

 علی صفدر سیاوشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر پیشگیری از عادی‌انگاری کرونا اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی کادر درمان، اطلاع رسانی درست، مدیریت صحیح و همکاری مردم، ابتلا به کووید ۱۹ در شهرستان کاهش یافت.

وی افزود: اما به دلیل برخی بی توجهی ها از سوی شهروندان، در مواقعی تعداد نمونه های مثبت دوباره ۲ رقمی می شود.

وی ادامه داد: شهروندان نباید تصور کنند شرایط عادی شده است چراکه کرونا و مشکلات آن همچنان وجود دارد و سهل انگاری برخی افراد به دلیل عادی‌انگاری موجب شیوع نگران کننده ویروس خواهد شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بهترین راه مهار کرونا دانست و گفت: شهروندان با انجام شیوه‌نامه های بهداشتی، علاوه بر حفظ سلامت خود به کادر درمان نیز کمک می کنند.

سیاوشی تاکید کرد: شهروندان، کسبه و بازاریان باید همچنان اصول استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی و شستن مداوم دست‌ها را رعایت کنند و از مراجعات غیرضروری به خارج از منزل خودداری نمایند.

براساس اعلام کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مقابله با کرونا، خرم‌آباد تنها شهر با وضعیت نارنجی در لرستان است و مابقی ۱۰ شهرستان این استان در وضعیت زرد قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها