۱۶۲ میلیارد ریال زکات در کهگیلویه و بویراحمد جمع آوری شد 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۶۲ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال زکات از ابتدای امسال تاکنون در این استان جمع آوری شده است. 

قباد مبشری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۸۲ میلیارد ریال از این میزان زکات جمع آوری شده در کهگیلویه و بویراحمد شامل واجب، مستحب، عمد، غیرعمد و سادات بوده است. 

وی افزود: پرداخت این میزان زکات در کهگیلویه و بویراحمد بیانگر ایمان، تقوا و باورهای دینی مردم کهگیلویه و بویراحمد و همت آنان برای عمل به فرامین الهی و واجبات دینی است. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۶۵ درصد زکات جمع آوری شده امسال در این استان برای رفع مسائل و مشکلات نیازمندان استان از جمله در زمینه مسکن، درمان، معیشت و جهیزیه هزینه شده و یا می‌ شود.  

مبشری عنوان کرد: ۳۵ درصد مابقی زکات جمع آوری شده سال جاری در کهگیلویه و بویراحمد نیز برای اجرای طرح ‌های عمرانی عام ‌المنفعه هزینه شده و یا خواهد شد. 

وی ابراز داشت: تعداد عاملان افتخاری جمع آوری زکات در کهگیلویه و بویراحمد ۵۴۶ نفر و تعداد مؤدیان زکات در این استان نیز چهار هزار و ۷۰۲ نفر است. 

مبشری گفت: اهالی ۳۲۸ روستای کهگیلویه و بویراحمد زکات پرداخت می‌ کنند. 

زکات بر ۹ چیز شامل گندم، جو، خرما، کشمش، طلا، نقره، گوسفند، گاو و شتر واجب است. 

افزون بر ۴۵ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۴ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها