دستگاه‌های اجرایی در رفع موانع تولید اهتمام ویژه داشته باشند

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: دستگاه‌های اجرایی برای تسهیل و رفع موانع واحدهای تولیدی در سال جهش تولید تسریع و اهتمام ویژه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، علیرضا شریفی نژاد روز چهارشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری ابراز داشت: از جلسات آینده دستگاه‌های اجرایی فعال و غیرفعال در گره گشایی از مشکلات بخش تولید به اصحاب رسانه و مردم استان معرفی خواهند شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان اظهار داشت: تاکنون به بیش از ۶۰ درصد از طرح های تصویب شده کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با مساعدت بانک های عامل تسهیلات پرداخت شد.

وی ادامه داد: بر اساس آمار در ماه های گذشته ۵۴۶ طرح اقتصادی در بخش کشاورزی و صنعتی استان سمنان برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شد که پرداخت تسهیلات به نوبت در حال انجام است.
شریفی نژاد خاطر نشان کرد: موارد تصویب شده جلسات اقتصادی در استان سمنان با توجه به حساسیت موجود برای رفع مشکلات بخش صنعت و تولید باید در کمتر از ۲۴ ساعت به دستگاه های اجرایی ابلاغ شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بیان کرد: پرداخت تسهیلات به ۴۶ طرح در بخش کشاورزی با اعتبار ۱۴۸ میلیارد ریال و در بخش صنعت نیز طرح‌های اشتغالزا برای ۲۱۶نفر و اعتباری بالغ۲۶۰ میلیارد ریال تصویب شد.

استان سمنان با داشتن حدود یکهزار و ۸۴۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری حدود ۷۶ هزار میلیارد ریال و اشتغال برای بیش از ۶۸ هزار و ۸۰۰ نفر، یکی از قطب های صنعتی و معدنی شرق کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها