غلامی: نگرانی‌ها درباره سند آمایش آموزش عالی برطرف می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اجرای «سند آمایش آموزش عالی» مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، تصریح کرد: نگرانی‌ها درباره این به ‌تدریج برطرف می‌شود.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، منصور غلامی روز چهارشنبه درباره اجرای سند آمایش آموزش عالی و نگرانی نمایندگان از تعطیلی واحدهای دانشگاهی در استان‌های مختلف اظهارکرد: این طرح که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است به منظور ساماندهی آموزش عالی بوده و با هدف حذف موازی‌کاری و امور پراکنده و تقویت نقاط قوت، اجرا خواهد شد.

عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: در این اجرای این سند، هیچ واحد آموزش عالی تعطیل نخواهد شد و این یکی از مواردی است که باید از نمایندگان مجلس و مردم رفع نگرانی شود.

غلامی خاطرنشان کرد: در این طرح موسسات کوچک به موسسات توانمند به صورت شبکه‌ای وصل خواهند شد تا از امکانات موسسات بزرگ به ۲ منظور «کیفی‌سازی فعالیت‌های خود» و «تعریف یک مأموریت خاص در حوزه پژوهش» متصل ‌شوند و این پیوند تا زمانی که این موسسات کوچک خود بتوانند در حد یک موسسه قوی روی پای خود به صورت مستقل بایستند، ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: به ویژه این اشتراک‌گذاری امکانات در داخل استان‌ها محقق خواهد شد و برای اینکه تجمع صورت نگیرد، دو یا سه مرکزیت در هر استان تعریف شده تا همکاری‌های مشترک با هم صورت گیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: آیین‌نامه‌های اجرایی این سند در حال تنظیم است و امیدواریم با شفافیت شدن ماموریت‌گرایی و کیفی‌سازی موسسات کوچک و جوان نگرانی‌ها در این خصوص به تدریج برطرف شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار سیاست