دورهمی‌ها در ییلاقات رامسر عامل اثرگذار شیوع کرونا است

نوشهر - ایرنا - فرماندار شهرستان رامسر، دورهمی‌ها را از عوامل تاثیرگذار در گسترش بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان دانست و گفت : برای برون رفت از وضعیت قرمز رامسر اعمال محدودیت ها باید از سوی برخی صنوف و مردم جدی گرفته شود.

به گزارش ایرنا ، شهرستان رامسر از صبح امروز ۱۰ دی برای دومین بار ظرف یک ماه گذشته با وجود اعمال محدودیت های کرونایی در وضعیت قرمز قرار گرفته است بطوریکه در حال حاضر ۴۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان امام سجاد این شهرستان بستری هستند.

محمد ازاد روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا رامسر با تاکید بر بازگشت تمامی محدودیت های کرونایی در شهرستان گفت: ساده انگاری از این ویروس سبب شده تا این شهرستان ظرف مدت یک ماه گذشته برای دومین بار در وضعیت قرمز کرونایی قرار گیرد.

وی تاکید کرد که بررسی های انجام شده در سطح شهرستان نشان می دهند که مردم بدون توجه به وضعیت شیوع کرونا ، دورهمی ها را  آخر هفته ها در ییلاقات رامسر برگزار می کنند که این امر باعث گسترش ابتلای افراد به این بیماری می شود.

فرماندار رامسر با تاکید بر این نکته که سطح ۲ ، ۳ و ۴ واحدهای صنفی در وضعیت قرمز مجاز به فعالیت نیستند،  گفت: با توجه به تعطیلی واحدهای صنفی خانواده ها تنها برای رفع احتیاجات ضروری از خانه ها خارج شوند تا هر چه زودتر زنجیره این ویروس در شهرستان قطع شود.

ازاد همچنین از عدم رعایت برخی از واحدهای شغلی سطح یک در این شهرستان گله کرد و گفت: متاسفانه برخی از واحدهای صنفی سطح یک بدون رعایت پروئکل های بهداشتی به مردم خدمات ارائه می کنند که مسئولان ذیربط لازم است در صورت عدم پایبندی به مصوبات نسبت به پلمب واحدهای صنفی اقدام کنند.

به گفته وی ، برخی از مشاغل و واحدهای صنفی در این شرایط  فارغ از پروتکل های بهداشتی فعالیت می کنند که باعث گسترش این بیماری در سطح شهرستان شده است.

نماینده عالی دولت در رامسر نسبت به برگزاری برخی آئین های عزا و عروسی و همچنین فعالیت باشگاه های ورزشی در سطح شهرستان انتقاد کرد و گفت: مسئولان اداره اوقاف و امور خیریه و ورزش و جوانان باید نسبت به جلوگیری از برگزاری این آئین ها و فعالیت سالن های ورزشی اقدام کنند.

وی افزود : مدیریت بانک ها و اداره دارایی شهرستان هم در این شرایط کرونایی باید با مردم و واحدهای صنفی همکاری کنند.

رئیس شبکه بهداشت رامسر هم در این جلسه ، یکی از چالش های پیش روی این منطقه را عدم پایبندی بیماران به قرنطینه خانگی بیان کرد و گفت: دیده می شود برخی افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ که باید در قرنطینه خانگی باشند بدون توجه به پروتکل های بهداشتی در سطح شهر و محافل خانوادگی حاضر می شوند.

حمید رضا مبشری افزود: در چنین شرایطی نیاز داریم که نیروهای بسیج سپاه با توجه به اجرای طرح شهید سلیمانی با شبکه بهداشت و درمان بیشتر همراهی کنند.

وی گفت: هم اکنون ۸ مرکز بهداشتی و درمانی و ۸ مرکز سلامت به همراه نیروهای طرح شهید سلیمانی برای بیمار یابی به درخانه ها مراجعه می کنند ولی با این حال کمبود نیرو داریم.

رئیس شبکه بهداشت رامسر از مسئولان ادارات شهرستان خواست برای موفقیت این طرح وسیله نقلیه در اختیار تیم مراقبت و رهگیری خانگی در شهرستان قرار دهند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها