رییس سازمان بسیج: زندگی ایرانی، اسلامی تحت تاثیر فرهنگ غربی قرار نگیرد

یزد- ایرنا- رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با فعالیت‌های لازم و همکاری مردم و مسوولان نباید اجازه داد که سبک زندگی ایرانی، اسلامی در کشور دستخوش تغییرات ناشی از فرهنگ غرب شود.

به گزارش ایرنا، سرتیپ غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در بازدید از قرارگاه سازندگی و اقتصاد مقاومتی یزد افزود: این بدان معنا نیست که از فناوری‌ها و علم و دانش روز استفاده نمی‌کنیم اما نباید با استفاده از این موارد، سبک زندگی ایرانی اسلامی را تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه یکی از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد و بیانیه گام دوم انقلاب هم به ‌صورت ویژه از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن پرداخته شده اقتصاد مقاومتی است ادامه داد: فراز دیگری از عرصه‌های هشت‌گانه‌ای که معظم‌له بر آن خیلی سفارش دارند سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین، سبک زندگی را متاثر از اقتصاد ذکر کرد و یادآور شد: در کشورهای چین و هندوستان ۷۰ درصد و در کشورهای فرانسه یا آلمان ۳۵ درصد داروهای مصرفی گیاهی بوده اما در کشور ایران ۹۵ درصد داروها شیمیایی است که به معنای تغییر سبک زندگی است.

سلیمانی در ادامه به راه‌اندازی قرارگاه سازندگی و اقتصاد مقاومتی در یزد اشاره کرد که جزو استان‌های موفق در این بخش محسوب می‌شود و می‌تواند در بحث جذب گردشگر نیز اثربخش باشد و باید به عنوان الگو موضوع را تثبیت کند و این الگو در کشور تکثیر شود.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۳۲۰ هزار بسیجی سازماندهی شده دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها