آتش‌نشانان شهر همدان ۲هزار و ۶۱۰ عملیات امدادی و اطفا حریق انجام دادند

همدان _ ایرنا _ سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان گفت: نیروهای آتش نشان با انجام ۲ هزار و ۶۱۰ عملیات اطفاء حریق، امداد و نجات و احتیاط حریق و حوادث در ۹ ماه نخست امسال، ۶۳۶ فرد گرفتار در حادثه را نجات دادند.

«سید صادق پورسینا» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۶۷ هزار و ۳۸۴ مورد تماس تلفنی در ۹ ماه نخست امسال با سامانه ۱۲۵ همدان برقرار شده که ۲ هزار و ۶۱۰ مورد آن منجر به عملیات شده است.

وی افزود: همچنین ۶ هزار و ۴۹۱ مورد نیز با راهنمایی و ارائه خدمات مشاورهای و ابراز رضایت تماس گیرنده به پایان رسیده است.

وی همچنین تصریح کرد: از مجموع تماس های برقرار شده دراین مدت با سامانه ۱۲۵ شهر همدان، ۶۵ هزار و ۸۵ تماس اشتباه، ۱۵ مورد اعلام حریق کذب و البته ۹۳ هزار و ۴۲۴ مورد نیز مزاحمت تلفنی بوده است.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان با بیان اینکه از مجموع عملیات انجام شده آتش نشانی یک هزار و ۶۰۹ مورد آن اطفاء حریق بوده است، گفت: آتش سوزی ناشی از پوشش گیاهان خودرو با ۷۸۳ مورد، اماکن مسکونی ۱۸۷ مورد، وسایط نقلیه ۱۶۵ مورد، باغات و فضای سبز ۱۲۵ مورد و مراکز تجاری با ۶۸ مورد بیشترین فراوانی عملیات اطفاء حریق در شهر همدان را دارند. 

پورسینا با اشاره به انجام هزار و یک عملیات امداد و نجات طی ۹ ماه گذشته در شهر همدان، خاطرنشان کرد: ۲۱۳ مورد نجات حیوانات، ۱۸۹ مورد مهار حیوانات، ۱۸۸ مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور، ۱۶۲ مورد رهاسازی افراد محبوس در اماکن مختلف، ۶۷ مورد رهاسازی اندام بدن از داخل زیورآلات و اجسام و ۴۱ مورد امداد و نجات در سوانح رانندگی و سقوط خودرو نیز بیشترین آمار مربوط به عملیات امداد و نجات آتش نشانی دراین مدت را شامل می شود. 

وی با بیان اینکه موقعیت هزار و ۶۰۳ مورد از عملیات‌های اطفاء حریق و ۹۹۹ مورد از عملیات های امداد نجات در محدوده خدماتی شهر همدان و ۸ عملیات نیز در خارج شهر بوده، گفت: نحوه بروز ۷۹۷ حادثه آتش سوزی عمدی، ۷۸۵ مورد غیر عمدی و ۲۷ مورد نیز نیازمند بررسی های کارشناسی است. 

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان با اشاره به اینکه ۱۰۱ نفر از جمله ۲ آتش نشان در حوادث آتش سوزی و امداد و نجات امسال مصدوم و ۱۵ نفر از شهروندان نیز  فوت شدهاند، تصریح کرد: مجموع نیروهای آتش نشانی شهر همدان در این مدت موفق به نجات جان ۶۳۶ نفر از شهروندان گرفتار در حوادث شدند.

پورسینا همچنین به انجام ۴۴ مورد آموزش اصول ایمنی و ۱۲۰ مورد پایش سطح ایمنی اماکن مختلف در شهر اشاره کرد و افزود: ۹۰۲ مورد پروانه و دستورالعمل ایمنی و ۳۷۶ مورد پایان کار و تائیدیه ایمنی ساختمان نیز درهمین مدت با پیگیری کارشناسان آتش نشانی شهر همدان صادر شده است.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان دارای ۱۰ ایستگاه عملیاتی فعال با ۲۰۱ نیروی عملیاتی و اداری است که به صورت شبانه روزی و در سه شیفت کاری، آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها