ناظم‌الشریعه: ایران یکی از بهترین لیگ‌های فوتسال جهان را دارد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی فوتسال، گفت: ایران یکی از بهترین لیگ‌های فوتسال جهان را دارد که همیشه در سطح بالایی قرار داشته است. امسال نیز لیگ برتر از حالت دوقطبی خارج شده و این جای خوشحالی دارد.

«سیدمحمد ناظم‌الشریعه» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص سطح کیفی و فنی لیگ برتر فوتسال، اظهار داشت: لیگ ایران به عنوان یکی از بهترین‌ لیگ‌های دنیا همیشه در سطح بالایی قرار دارد.  به طور معمول بعد از شروع لیگ مدتی طول می‌کشد تا تیم‌ها به شرایط آرمانی برسند. بازیکنان مدت زیادی از شرایط مسابقه دور بودند و باید به آن‌ها زمان داد تا عملکرد اصلی خود را نشان دهند.

مربیان کاربلدی در لیگ داریم

وی افزود: مربیان لیگ همگی کاربلد و با دانش هستند و من شک ندارم که به زودی تیم‌هایشان را به بالاترین سطح کیفی می‌رسانند. هفته به هفته می‌بینیم که لیگ جذاب‌تر و با کیفیت‌تر می‌شود. در حال حاضر لیگ برتر فوتسال از حالت دوقطبی خارج شده و این جای خوشحالی دارد. ای کاش این در فصل درگیر کرونا نبودیم تا با حضور تماشاگران لیگ جذاب‌تری داشتیم.  

سرمربی تیم ملی فوتسال در مورد مدعیان لیگ برتر در این فصل، عنوان کرد: فعلا نمی‌توانیم در این خصوص نظر بدهیم چرا که زود است. گیتی‌پسند تیم پرمهره‌ای است، مس سونگون هنوز هم قوی است و تیم‌های دیگر مانند سن‌ایچ، فرش‌آرا و کراپ نیز تیم‌های خوبی هستند. برخی تیم‌ها نیز از نظر مالی دستشان بسته بوده و نتوانستند به خوبی تیم ببندند.

هر دیدار لیگ حکم یک فینال 

ناظم‌الشریعه ادامه داد:‌ برای مثال تیم ایمان سبز شیراز نتوانست هیچ بازیکن لیگ برتری جذب کند و از طرفی حتی بازیکنان خود را نیز از دست داد. به هر حال این فصل لیگ سختی داریم و نحوه برگزاری بازی‌ها به صورتی است که هر بازی حکم یک فینال را دارد.        

وی درباره عملکرد خوب بازیکنان جوان و ملی‌پوش لیگ برتر، گفت: کادر فنی به حرف‌های خود در مورد جوانگرایی عمل کرده است.  بازیکنان جوان با زحمت و تلاش خود نشان دادند که کیفیت خوبی دارند. آن‌ها شرایط  سختی را تحمل کرده و الان به نتیجه مطلوب رسیدند.

فوتسال ایران باید از نظر اخلاقی با جهان متفاوت باشد

سرمربی تیم ملی فوتسال تصریح کرد: بازیکنان جوان ما هم از نظر فنی و هم اخلاقی در سطح بسیار خوبی قرار دارند و به نظر من اگر بازیکنی اخلاقش خوب باشد از نظر فنی نیز پیشرفت می‌کند. بازیکنان جوان مانند «مهدی کریمی»، «طاها نعمتیان»، «مسعود محمدی» و دیگر بازیکنان در کنار بزرگترهای تیم ملی هم مسائل فنی و هم مسائل اخلاقی را آموختند. تیم ایران باید از نظر اخلاقی با تیم‌های جهان متفاوت باشد چرا که این موضوع اهمیت زیادی برای ما دارد.

ناظم‌الشریعه در خصوص اردوها و دیدارهای تدارکاتی پیش‌رو تیم ملی، خاطرنشان کرد: این موضوع را با «داود پرهیزکار» سرپرست کمیته فوتسال پیگیری کردیم و قرار است به بهانه افتاح سالن فوتسال شهر صدرا، تورنمنتی را در این ورزشگاه برگزار کنیم.  

از فیفادی به خوبی استفاده می‌کنیم

وی افزود: سالن صدرا شیراز دوم بهمن افتتاح می‌شود که فیفا دی نیز در همین ماه است. قرار است این تورنمنت با حضور تیم‌های اروپایی و آسیایی برگزار شود. به طور حتم از فیفادی در بهمن و اسفند استفاده خواهیم کرد. پرهیزکار در جریان دعوت تیم‌های مدنظر ما است و این موضوع را پیگیری می‌کند.

سرمربی تیم ملی فوتسال در خصوص جایگزین مربی جدا شده از تیم ملی، گفت: اگر پول نباشد، نمی‌توانیم نفر جدیدی را به تیم ملی اضافه کنیم.    

سالن صدرا سیراز مورد تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا است

ناظم‌الشریعه در مورد ساخت سالن ورزشی در شهر صدرا شیراز، اظهار داشت: این سالن به طور اختصاصی برای رشته فوتسال ساخته شده و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. کف‌پوش این سالن ۴ میلی‌متری بوده و مورد تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا است. ورزشگاه صدرا شامل چهار رختکن بوده که دو رختکن آن VIP است. رختکن‌ها شامل حوضچه‌ آب سرد و جکوزی است.  

وی افزود: این سالن ۲ هزار صندلی بسیار خوب دارد. جایگاه خبرنگاران، اتاق دوپینگ و رختکن مخصوص داوران نیز از دیگر امکانات این سالن است. ورزشگاه صدرا در مکان خوبی از شهر بنا شده و با بهترین هتل شیراز ۱۵ دقیقه فاصله دارد.  

سرمربی تیم ملی فوتسال تصریح کرد: این سالن کمتر از ۲ سال ساخته شد.  جا دارد از  معاون وزیر راه و شهرسازی و «خلیل حاجی‌پور»  مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا برای همکاری در این موضوع تقدیر کنم. حاجی‌پور به دلیل جایگاه من در تیم ملی فوتسال تمام اختیارات ساخت سالن را به بنده داد و خدا را شکر می‌کنم که این سالن با کیفیت بسیار بالا ساخته شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha