آخرین سنگر مرغ‌های درشت وارداتی فروریخت

تهران - ایرنا - ستاد برنامه ملی امنیت و سلامت گوشت مرغ کشور اعلام کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در شرکت‌های داخلی تامین‌کننده اجداد، ممنوعیت قطعی واردات اجداد خارجی پیشنهاد شد و آخرین سنگر مرغ‌های درشت وارداتی فروریخت.

به گزارش روز چهارشنبه ستاد برنامه ملی امنیت و سلامت گوشت مرغ کشور،  در نخستین جلسه کارگروه تخصصی پرورش دهندگان مرغ اجداد کشور، شرکت‌های خصوصی و نهادهای نیمه ‌دولتیِ تامین‌کننده اجداد کشور از موفقیت این برنامه ملی استقبال کردند.

بر همین اساس، اهم مسائل مربوط به این حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و با ارایه گزارش پیشرفت برنامه ملی، بحث پیرامون چالش‌های ایجاد شده توسط تحریم‌ها، نقد و بررسی نقاط قوت و ضعف برنامه، نگاه فنی اقتصادی و امنیتی به برخی از ابلاغیه‌ های بالادستی، و همچنین چالش‌ها و آسیب‌های شرکت‌هایی که پیش از این به واردات مبادرت می‌کردند، مورد بررسی قرار گرفت.

مهمترین محور جلسه طرح چگونگی و شرایط همکاری مشارکت‌کنندگان، با این طرح ملی بود.

با توجه به ظرفیت‌های موجود در شرکت‌های داخلی تامین‌کننده اجداد، پیشنهاد شد با توجه به ممنوعیت قطعی واردات اجداد خارجی، ظرفیت شرکت‌ها در هم‌افزایی با این برنامۀ ملی مورد استفاده قرار گیرد.

در این جلسه قرار شد واردکنندگان پیشین در تولید ملی گوشت مرغ مشارکت کنند.

همچنین قرار شد شرکت های تولیدکننده داخلی و شرکت‌های واردکننده در زنجیره تامین داخلی گوشت مرغ و همچنین در بازارهای صادراتی به ایفای نقش بپردازند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =