پویش البرز همدل آغاز شد

کرج - ایرنا - رییس سازمان بسیج مداحان استان البرز گفت: مداحان، هیئات مذهبی و مساجد استان البرز به منظور حمایت و همدلی با نیازمندان وآسیب دیدگان از بیماری کووید ۱۹، اقدام به برگزاری پویش «البرز همدل» کرده اند.

سرگرد پاسدار ابراهیم نوروزی فر روز جهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پویس البرز همدل و نذر مهربانی یک عزم مقدس الهی و انسانی است که با مشارکت تبلیغات اسلامی و بسیج مداحان استان البرز به اجرا درآمده است.

وی اظهار داشت: تمام مداحان و مدیران هیئات مذهبی استان ضمن پیوستن به پویش البرز همدل در پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و با هدف تهیه و توزیع بسیته های معیشتی میان خانواده های نیازمند و محروم به امر ولی امرشان لبیک می گویند.

رییس بسیج مداحان استان البرز تاکید کرد: مداحان این استان قشری انقلابی و بسیجی هستند که همواره گوش به فرمان ولایت و رهبر هستند که در این مرحله از رزمایش البرز همدل اقدام به جمع آوری کمک های مومنانه کرده و به فرمان رهبر لبیک خواهند گفت.

وی با اشاره به محدودیت های کرونایی برای برگزاری مراسم توسط هیئات مذهبی و عزاداری در ایام فاطمیه، گفت: این هیئات می توانند با تهیه بسته های معیشتی و توزیع آن در میان نیازمندان در این پویش شرکت کنند.

نوروزی فر افزود: در اجرای این پویش هر هیات مذهبی ومسجد می تواند حداقل ۱۴ بسته معیشتی را با همیاری مداحان، ‌علما و خطبا تهیه کند.

مداحان در خط مقدم مبارزه با کرونا

رییس بسیج مداحان استان البرز ادامه داد: مداحان وهیئات مذهبی استان از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا دوشادوش مردم در خط مبارزه با کرونا بودند که از مهمترین اقدامات آنان راه اندازی کارگاه تولید ماسک و جمع آوری کمک های مومنانه، ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی بوده که تعداد زیادی از مداحان در این موضوعات پیشقدم بودند.

وی همچنین قربانی کردن هر هفته یک راس گوسفند، ختم ۱۲۰ دور قرآن کریم، برگزاری ۶۸ شب فضای مجازی در قالب حسینیه مجازی، سرکشی از خانواده های شهدای مداح و عطرافشانی قبور شهدای مداح را از دیگر اقدامات بسیج مداحان از ابتدای شیوع این بیماری منحوس برشمرد.

نوروزی فر با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای دهه فاطمیه، بصیرت و ولایت به خصوص در ایام فاطمیه و سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، گفت: برای این ایام برگزاری ۱۳ دعای کمیل در ۱۳ نقطه از استان البرز با همکاری اوقاف استان در بقاع متبرکه، امامزاده ها و مساجد پیش بینی شده است.

وی افزود:‌ همچنین یک برنامه محوری در عصر روز پنجشنبه هفته جاری با همکاری اوقاف و هیات رزمندگان در امامزاده طاهر (ع) برگزار خواهد شد ضمن اینکه برنامه قرائت دعای ندبه نیز در روز جمعه  به صورت سراسری با مرکزیت آستان مقدس امامزاده حسن (ع) برگزار خواهد شد که مداحان با حضور در این مراسم به یاد حاج قاسمبه مرثیه سرایی خواهند پرداخت.

نوروزی فر گفت: این مراسم ها با تعداد محدودی از مداحان و خادمان برگزار شده و در فضای مجازی برای بهره مندی مردم منتشر می شود.

استان البرز دارای ۲ هزار و ۵۵۴ عضو فعال و عادی، ۲ هزار هیات مذهبی و یک هزار مسجد شهری و روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =