۴.۵ میلیارد ریال برای توسعه صنایع دستی شاهرود تخصیص یافت

شاهرود - ایرنا - رییس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود از پرداخت چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان با هدف ترویج و توسعه صنایع دستی این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا حسنی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود : به‌دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل به‌ویژه در حوزه صنایع ‌دستی و گردشگری دچار آسیب شدند.

وی ادامه داد: برای جبران خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، این تسهیلات با همکاری بانک‌های عامل شهرستان از محل اعتبارات مشاغل خانگی به ۳۸ تن از هنرمندان زیر پوشش این اداره پرداخت شد.

حسنی اظهار داشت: در شهرستان شاهرود بیش از ۲ هزار هنرمند صنایع‌دستی در ۴۸ رشته مختلف فعالیت دارند و به‌رغم شیوع ویروس کرونا، کارگاه‌های تولید گونه‌های مختلف صنایع‌دستی این شهرستان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود از فعالیت ۲ فروشگاه خصوصی صنایع دستی در شهرستان شاهرود خبر داد.

در شهرستان شاهرود ۲۳۸ واحد صنعتی  فعالیت می‌کنند که بیش از ۱۰۰ واحد در شهرک صنعتی این شهر مستقر است ، همچنین  ۱۰۲۷ واحد کشاورزی، ۴۷ واحد صنایع دستی و ۱۱۶ واحد گردشگری هم در این شهرستان فعالیت می کنند.

۹۰ درصد از صنایع استان سمنان از نوع صنایع کوچک، ۶ درصد صنایع متوسط و بقیه صنایع بزرگ است، ۱۸ مجموعه شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در استان سمنان زیر پوشش شرکت شهرک‌های صنعتی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها