۵۰ درصد اعتبار ۲۲۶ تبلت دانش آموزان استثنایی به هرمزگان اختصاص یافت

بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان آموزش وپرورش استثنائی کشور گفت: ۵۰ درصد از اعتبار تهیه ۲۲۶ تبلت دانش آموزان با نیازهای ویژه، از سوی وزارت آموزش و پرورش به هرمزگان تخصص یافته است.

سید جواد حسینی روز چهارشنبه در گفت وگوی ویدئو کنفرانسی با اعضای شورای آموزش وپرورش هرمزگان افزود: ۴۵۱ دانش آموز با نیازهای ویژه در هرمزگان از داشتن تبلت محروم هستند که در قالب قرارداد مشارکتی بین وزارت و استان‌ها، اعتبار ۲۲۶ تبلت برای این دانش آموزان تخصیص داده شده است.
وی بیان داشت: در این قرارداد، استان‌ها در صورت تهیه ۵۰ درصد از نیاز دانش آموزان بی بضاعت به تبلت، وزارت آموزش وپرورش تهیه ۵۰ درصد دیگر از نیاز دانش آموزان را تعهد می‌کند.
معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: وزارت آموزش ‌وپرورش با کمک سایر دستگاه ها و سازمان‌های دولتی و همچنین از طریق سمن ها، نهادهای حمایتی و مجامع خیری به دنبال تهیه تجهیزات هوشمند برای دانش آموزان نیازمند سراسر کشور است.
حسینی ادامه داد: در کشور ۲۱۰ مدرسه برای دانش آموزان با نیازهای ویژه مورد نیاز است که از این تعداد، ۱۰ مدرسه در هرمزگان در حال ساخت بوده که در این شاخص این استان پیشرو در کشور است.
وی با بیان اینکه ۲ مرکز مشاوره و توانبخشی تا مهرماه سال آینده در هرمزگان راه اندازی می‌شود، یادآورشد: درصورت جانمایی زمین، یک سالن ورزشی در شهرستان میناب نیز برای دانش آموزان با نیازهای ویژه احداث می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها