۴۱ طرح پژوهشی اثرگذار از حمایت ستادتوسعه زیست‌فناوری برخوردار شدند

تهران- ایرنا- ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با حمایت از ۴۱ طرح‌ اولویت‌دار پژوهشی به شتاب گرفتن روند توسعه این صنعت کمک کرد.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، ‌طرح‌های پژوهشی را یکی از پایه‌های اصلی توسعه هر صنعتی می‌دانند،  بر اساس همین ضرورت، ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اولویت‌های خود را حمایت از طرح‌های پژوهشی که نقشی اثرگذار در توسعه این صنعت کاربردی دارد، قرار داده است.

بیشتر این طرح‌ها در حوزه‌های مختلفی مانند داروهای زیستی، مواد اولیه دارویی، واکسن، پروبیوتیک، تجهیزات و داروهای شیمیایی متمرکز است. قرار است با این حمایت‌ها هم شرایط برای ورود ایده‌های نو به این صنعت فراهم می‌شود و هم زیست‌فناوری با کمک این طرح‌های نوآورانه و خلاق روند توسعه خود را شتابان طی کند.

پژوهش و تحقیق، انبار اطلاعات و دارایی‌های دانشی هر صنعتی است که می‌تواند صنایع را در مسیر درست توسعه قرار دهد. به همین دلیل صنعتگران کشور چند سالی است که در تکاپوی استفاده از تحقیقات علمی هستند تا بتوانند از اطلاعات و آمارهای ارائه شده در این پژوهش‌ها، مسیری مطمئن، کوتاه و علمی برای توسعه خود استفاده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =