۱۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۱
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 84166934
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۵۲ درصد برق مصرفی شهرستان سمنان در بخش تولید است

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: ۵۲ درصد انرژی برق در شهرستان سمنان، به لحاظ ترکیب مصرف، در فعالیت‌های تولیدی مصرف می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد موسوی زاده روز چهارشنبه در دیدار با فرماندار سمنان گفت: به لحاظ ترکیب مصرف، حدود ۵۲ درصد انرژی این شهرستان صرف فعالیت های بخش تولید شامل صنعت و کشاورزی می شود.

وی با اشاره به این که اکنون به ۱۰۰ هزار اشتراک برق در شهرستان سمنان خدمات‌دهی می شود افزود: به لحاظ ترکیب تعدادی، ۲۵ درصد انشعاب‌های کل استان سمنان، به این شهرستان اختصاص دارد.

وی با بیان این که به منظور بهره برداری از پروژه های عمرانی برق رسانی در شهرستان سمنان سال گذشته ۱۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی سرمایه گذاری شد اضافه کرد: برای امسال نیز از ۱۵۴ میلیارد ریال اعتبار تاکنون ۸۹ درصد جذب شد.

وی تصریح کرد: پرداخت به موقع مطالبات مشترکان، با اجرای به هنگام پروژه ها ارتباط مستقیم دارد و انتظار می رود مشترکان تعرفه های مختلف به ویژه دستگاه های اجرایی نسبت به انجام تعهدات و پرداخت مطالبات، بهتر عمل کنند.

وی با اشاره به  سرمای هوا و افزایش مصرف گاز و برق اشاره کرد و خاطرنشان کرد: به منظور همکاری با مجموعه شرکت گاز جهت تامین سوخت نیروگاه ها، برخی اقدامات مدیریت مصرف از جمله تعدیل روشنایی معابر و یک درمیان کردن چراغ ها به جز در نقاط حادثه‌خیز در دستور کار شرکت توزیع برق قرار گرفته و ضرورت دارد مشترکان استان در روزهای سرد زمستانی نیز در مصرف بهینه انرژی بیش از پیش رعایت کنند.

فرماندار شهرستان سمنان در این نشست بیان داشت: مردم استان با فرهنگ غنی، در اجرای امور همراهی مطلوبی دارند و در زمینه مدیریت مصرف انرژی نیز، شاهد مشارکت مناسبی به خصوص در این شهرستان خواهیم بود.

نادر فخری حوزه برق و عملکرد آن در جریان زندگی را حیاتی برشمرد و بیان کرد: پرداخت مطالبات دستگاه های اجرایی می باید در اولویت قرار گیرد تا پروژه های برق رسانی با سرعت و شتاب بیشتری اجرا شود.

پنج هزار و ۸۷۸ مشترک جدید از ابتدای سال ۹۹ به شمار مشترکان شرکت توزیع برق استان سمنان اضافه شد و هم اینک این شرکت به بیش از ۳۹۱ هزار اشتراک برق در استان خدمات ارائه می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها