شهید سلیمانی معادلات نظامی استکبار را در منطقه بر هم زد

گناباد- ایرنا- فرماندار بجستان واقع در جنوب استان خراسان رضوی گفت: شهید سلیمانی با درایت خاص خود معادلات و سیاستهای استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را در منطقه بر هم زد و به چالش کشید.

حسین ابراهیمی کردیانی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: شهید سلیمانی با برخورداری از تبحر نظامی و روحیه سلحشوری و اخلاص با انسجام بخشی میان جنبشهای مقاومت اسلامی در کشورهای منطقه علیه ددمنشی های گروههای تکفیری وابسته به مستکبران در عراق و سوریه ایستاد.

وی ادامه داد: حضور شهید سلیمانی و ایستادگی در برابر اقدامات تجاوزکارانه گروههای تکفیری در عراق و سوریه تنها برای حمایت از قشر خاصی نبود بلکه ملاک، عزت و آزادگی ملل و مسلمانان منطقه در مقابله با استکبار جهانی بود.

فرماندار بجستان گفت: شهید سلیمانی با نگاه فرامرزی و فرامنطقه‌ای به مسلمانان و آزادی خواهان به یک چهره بیدارگر برابر استکبار تبدیل شده بود که در شرایط به هم ریخته و تجاوز گروههای تکفیری در سوریه و عراق به این کشورها وارد شد و مقاومت اسلامی در کشورهای منطقه را به یک جبهه واحد و متحد برابر دشمنان تبدیل کرد.

ابراهیمی افزود: شهید سلیمانی خود را وقف جریانهای آزادی خواه و مقاوم منطقه کرده بود و بصیرت مسلمانان بیداردل منطقه برابر تجاوزکاری مستکبران را افزایش داد.

وی اضافه کرد: مهمترین ویژگی های شخصیتی شهید سلیمانی در کنار خصوصیت و تبحر نظامی وی، روحیه سلحشوری و اخلاص و شهادت طلبی، دوری از ریا و خود نمایی و مردم داری بود. آن شهید خود را وقف مردم و خدمت به آنان کرده بود و از هیچ تلاشی برای ارایه خدمات صادقانه به آحاد جامعه دریغ نمی کرد.

فرماندار بجستان گفت: شهید سلیمانی از چهره های مطرح بین المللی بود که کمتر شخصیتی دارای این خصوصیات است و در کنار قاطعیت برابر استکبار جهانی و ایستادگی برابر ترفندهای آنها در منطقه ، بسیار مردم دار بود و سادگی و صفا و صمیمیت در شخصیت وی موج می زد. 

ابراهیمی افزود: با توجه به محدودیتهای ناشی از شیوع ویروس همه گیر کرونا آیین نخستین سالروز شهادت شهید سلیمانی در بجستان با همکاری ادارات و ارگانهای مختلف و فعالان رسانه ای و فرهنگی بیشتر در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

مرکز شهرستان بجستان در فاصله ۲۷۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها