بیش از ۸۰۰ اثر به نخستین نمایشگاه خوشنویسی راه ابریشم رسید

تهران- ایرنا- ۸۲۶ اثر از هنرمندان کشورهای مختلف به منظور شرکت در نخستین نمایشگاه خوشنویسی راه ابریشم با عنوان رقص قلم به دبیرخانه این رویداد رسید.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو-ایران، نخستین نمایشگاه بین المللی خوشنویسی راه ابریشم با عنوان رقص قلم از اول بهمن کار خود را آغاز خواهد کرد.

براساس اعلام دبیرخانه این رویداد مجازی، تاکنون ۸۲۶ اثر خوشنویسی از ۱۵۱ هنرمند به دبیرخانه ارائه شده است.

اثر استاد محمد حیدری

هنرمندانی از کشورهای افغانستان، الجزایر، چین، مصر، هند، ژاپن، عراق، اردن، قزاقستان، کویت، لبنان، مغولستان، لهستان، مراکش، عمان، پاکستان، روسیه، سنگاپور، اسپانیا، سوریه، تاجیکستان، کره جنوبی، ترکیه، امارات، ازبکستان و تونس تاکنون آثار خود را برای حضور در نخستین نمایشگاه بین المللی خوشنویسی راه ابریشم با عنوان رقص قلم ارائه کرده اند.

پیشتر حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با اعلام برگزاری این نمایشگاه گفته بود: چه هنری ارجمندتر از هنر خوشنویسی که شناسنامه ما ایرانیان و مورد علاقه و احترام مردم جهان است. از سوی دیگر، این که ایران مهد هنر خوشنویسی است، حقیقتی است آشکار و انکارناپذیر.

وی با اشاره به استقبال بیش از انتظار فراخوان نمایشگاه و همایش بین المللی راه ابریشم با عنوان رقص قلم، افزود: آثار دریافتی بسیار پرشمار و گوناگون است. در این جشنواره بزرگ، هنرمندان کشورهای گوناگونی از تمدن‌ها و فرهنگ‌های گوناگون گردهم می‌ آیند. صدها اثر به نمایش در خواهد آمد.

علاوه بر بخش مجازی، تعدادی از آثار رسیده به جشنواره به میزبانی استان خراسان رضوی (شهر مشهد) به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین قرار است چند بنای باشکوه تهران و بناهای تاریخی چندین شهر کشورمان نمایشگر این آثار به صورت جشن نور (ویدئومپینگ) باشند.

براساس برنامه ریزی های انجام شده، همزمان با نمایشگاه رقص قلم، کنفرانس بین المللی راه ابریشم با ارائه مقالاتی از سوی اندیشمندانی از سراسر دنیا از اول تا چهارم بهمن برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار فرهنگ