تاکید رییس پلیس فتا بر تقویت  شبکه ملی اطلاعات

تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رئیس پلیس فتا، در جلسه این کمیسیون با تاکید بر تقویت شبکه ملی اطلاعات بیان کرد شبکه‌های اجتماعی‌ که سرورهای آن در خارج از کشور است این ظرفیت را دارند که به بستری برای جرائم سایبری تبدیل شوند.

به گزارش ایرنا،  ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روز چهارشنبه در توضیح جلسه این گفت: جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی با حضور سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا برگزار شد که گزارشی از تهدیدات موجود در فضای مجازی در دو بعد محتوایی و فنی ارائه کرد.

وی افزود: سردار مجید، رئیس پلیس فتا، در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از تهدیدات موجود در فضای مجازی در دو بعد محتوایی و فنی، تاکید کرد که شبکه‌های اجتماعی‌ای که سرورهای آن در خارج از کشور است این ظرفیت را دارند که به بستری برای جرائم سایبری تبدیل شوند. 

عمویی ادامه داد: سردار مجید با تاکید بر تقویت از شبکه ملی اطلاعات، خاطرنشان کرد: در شبکه ملی اطلاعات دو هدف حفاظت از داده‌های ایرانیان و همین طور حاکمیت ملی بر فضای مجازی داخلی با هدف مقابله با جرائم در محیط سایبر دنبال می‌شود. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یادآور شد: رئیس پلیس فتا همچنین گزارشی از تنوع جرائم سایبری و روند مقابله با این جرائم در پلیس فتا ارائه کرد که حاکی از موفقیت در موارد مختلفی از کشف جرم و مقابله با مجرمین بود. بر اساس این گزارش با بهره گیری از رمز پویا در تراکنش‌های مالی، شاهد کاهش چشمگیر فیشینگ و تخلیه حساب‌های بانکی در فضای مجازی بوده‌ایم. 

وی گفت: در این جلسه نمایندگان حاضر هم بر ضرورت تقویت حکمرانی ملی در فضای مجازی و ارتقای سواد رسانه‌ای در جامعه تاکید کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار سیاست