وزیر دفاع یمن: ملت ما در طول تاریخ هرگز متجاوزان را نپذیرفته‌اند

تهران – ایرنا – وزیر دفاع یمن گفت: زمان ماندگاری دشمنان در سرزمین ما گذشته است و ملت ما هرگز اشغالگران را نپذیرفته است و نخواهد پذیرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، «محمد ناصر العاطفی» گفت: متجاوزان و اشغالگران باید بدانند که ملت ما تنها دو گزینه پیش رو دارد؛ یا پیروز می‌شود و با عزت، شرافت، آزادی و استقلال زندگی می‌کند یا شرافتمندانه شهادت را انتخاب می کند.

وی افزود: شکست دادن ملت یمن دشوار است. آنها در طول تاریخ هرگز متجاوزان و اشغالگران را نپذیرفته‌اند و نخواهند پذیرفت. ما با شهدایمان پیمان می‌بندیم که در مسیری که با خون پاک خود ترسیم کردید، پیش می‌رویم.

وزیر دفاع یمن اضافه کرد: شهادت، سربلندی، عزت، فداکاری و تقوا افتخاری والاست که بزرگان در میدان ها و جبهه های مقابله و مواجهه با دشمنان در راه خدا و در دفاع از حاکمیت ملی به آن نائل می شوند.

عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی‌نتیجه بودن آن، بتدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها نفر از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزان به همراه نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار جهان