بازسازی تجهیزات بیمارستان های رازی و امام(ره) اهواز در دستور کار است

اهواز - ایرنا - معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: توسعه و بازسازی تجهیزات بیمارستان های گلستان و امام (ره)اهواز که از بیمارستان‌های بزرگ کشور محسوب می شوند، در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا سیدکامل تقوی نژاد سه شنبه در  جریان بازدید از پروژه های ساختمان های جدید دانشکده های داروسازی، دندانپزشکی و نیز بخش های آی سی یو و جراحی اعصاب بیمارستان گلستان و دیگر پروژه های عمرانی بیمارستان امام (ره)، اظهار داشت: وضعیت ساخت و ساز بیمارستانی در شهرستان اهواز مناسب است همچنین در پردیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز پروژه های عمرانی بزرگ ویژه دانشجویان آغاز شده است.

وی افزود: بازسازی کلاس‌ها، سلف سرویس دانشگاه و سایر بخش‌های بیمارستان های اهواز و مراکز درمانی به خوبی در حال انجام است که برخی از این اقدامات در سطح کشوری است.

وی گفت: کارهای بزرگ دیگری همچون راه اندازی مرکز بازسازی آمبولانس ها و تعمیر کابین آنها انجام شده و بیش از یکصد دستگاه آمبولانس در آینده ای نزدیک به ناوگان فوریت های استان اضافه خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت، اهواز را الگویی مناسب برای سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور دانست و گفت: در عرصه بازسازی تجهیزات پزشکی، می‌توان کارهای خوبی انجام داد تا از آن به عنوان الگویی ویژه برای سایر دانشگاه ها یاد کرد.

وی گفت: تقویت نیروی انسانی، اعطای مجوزهای جدید استخدام، به کارگیری نیروهای کارآمد و تبدیل وضعیت نیروها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات دانشگاه ها می‌تواند در بهبود خدمات‌رسانی و افزایش وضعیت سلامت جامعه موثر واقع شود افزود:  خوشبختانه با پیگیری وزارت بهداشت، مطالبات بالای یک سال اکثر دانشگاه ها به خصوص دانشگاه علوم پزشکی اهواز به چند ماه رسیده است که امیدواریم در آینده نزدیک به حداقل برسد هر چند  بودجه سال آینده دانشگاه‌ها از رشد قابل قبولی برخوردار می باشد.

در ادامه فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: با همکاری خوب مردم استان در کاهش ترددها و رعایت صحیح پروتکل های بهداشتی تعداد فوتی های کرونا در استان امروز ۲ نفر و تعداد بستری ها به ۹ نفر رسید.

وی افزود: خوشبختانه با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز توانستیم وضعیت شیوع کرونا را مدیریت کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها