نامگذاری سالروز شهادت سلیمانی به روز مبارزه با تروریسم بین المللی

مسکو - ایرنا - «سرگئی بابورین» سیاستمدار مطرح روسیه و نامزد ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی خواستار نامگذاری سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به «روز جهانی مبارزه با تروریسم بین المللی» شد.

به گزارش ایرنا ، بابورین روز سه شنبه در وبینار بررسی ابعاد شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی در مسکو افزود: اعتقاد دارم سوم ژانویه ( ۱۳دی ماه) سالگرد تروز سلیمانی به دست آمریکا باید به عنوان «روز جهانی مبارزه با تررویسم بین المللی» اعلام شود.

  وی تصریح کرد: با این نامگذاری خواهیم توانست یاد و خاطره سلیمانی را برای همیشه حفظ کرده و ار هرج و مرج و تروریسم بین المللی در جهان جلوگیری کنیم.

  باورین اظهار داشت: صادقانه امیدوارم ایران و روسیه در این مسیر برای نامگذاری تروز سلیمانی به نام روز مبارزه با تروریسم بین المللی حرکت کرده و دیگر کشورها هم حمایت کنند.

.این فعال سیاسی روس و رئیس مرکز توسعه معنوی و فرهنگی قدس اظهار داشت: یاد و خاطره سلیمانی نه فقط برای ایران و جهان اسلام مهم است بلکه یاد این قهرمان برای تمام جهان مهم و خطیر است.

 وی تصریح کرد: ترور سلیمانی فقط یک قتل نبود بلکه یک ترور بین المللی بود و قاتل او هم آمریکاست.

 وی با اشاره به توجیه ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اقدام به ترور سلیمانی که گفته بود ظن و تردید ما این بود که سلیمانی می خواهد سفارت ما را در خارج از کشور منفجر کند، اظهار داشت: سخنان رئیس جمهوری آمریکا فاقد هر گونه اصول و وجاهت بود و نشان داد که سیاست آمریکا خیانت بار است.      

بابورین اظهار داشت: سلیمانی نه تنها برای حفظ امنیت و ارزش های اسلامی در ایران و کشورهای منطقه تلاش کرد بلکه می خواست مردم کشورهای مختلف به ارزش های معنوی و اخلاقی بازگردند.

 وی گفت : من کتابی را با عنوان «کشور معنوی» چند روز پیش منتشر کردم که در این کتاب نقش جهانی انقلاب اسلامی در ایران و اینکه بشر امروزی می خواهد به معنویت بازگردد را توضیح داده ام.

این فعال سیاسی تصریح کرد : ما اعتقاد داریم حق با امام خمینی (ره) بود وقتی که ایشان در نامه خویش به گورباچف رهبر شوروی نوشت که غرب به خاطر فقدان معنویت در حال افول و مرگ است و اگر شوروی هم به آیین ها و دین خویش برنگردد از بین خواهد رفت.

 وی اظهار داشت:  قاسم سلیمانی تلاش می کرد اخلاق و معنویت نه تنها در ایران و کشورهای اسلامی بلکه در سراسر جهان گسترش پیدا کند.

در آستانه نخستین سالگرد ترور ناجوانمردانه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، جمعی از اندیشمندان و شخصیت‌های سیاسی ، فرهنگی و دینی ایران ، روسیه و سوریه در وبیناری، نقش و جایگاه والای سردار سلیمانی در مبارزه بی‌امان با تروریسم مورد حمایت آمریکا را تشریح کردند.

سحرگاه جمعه ۱۳ آذرماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی سپاه قدس به همراه «ابومهدی مهندس» جانشین فرمانده الحشد الشعبی طی یک عملیات تروریستی در بغداد به شهادت رسیدند.

سردار سلیمانی و ابومهندس زمانی که با دو خودرو از فروگاه بین المللی بغداد خارج شدند، توسط پهبادهای آمریکایی هدف قرار گرفتند و هر دو شهید (ترور)شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار جهان