۶۰هکتار زمین برای ساخت دانشگاه فرهنگیان کرمان در نظر گرفته شد

کرمان - ایرنا - رییس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: ۶۰هکتار زمین برای احداث ساختمان دانشگاه فرهنگیان در کرمان در نظر گرفته شده است و امیدوارم اجرای این طرح بزودی عملیاتی شود.

به گزارش ایرنا ، حسین خنیفر شامگاه سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان  با تسلیت ایام فاطمیه (س) و سالگرد شهادت شهید سلیمانی افزود: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه ماموریت گرا و مورد عنایت مقام معظم رهبری است و طی سه سال گذشته میزان پذیرش در دانشگاه فرهنگیان افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان به طور رسمی ماموریت تربیت معلم را عهده دار شده و این واحد دانشگاهی هم اکنون ۷۰ هزار دانشجو  دارد اظهار داشت : فاصله نیاز ما با آموزش و پرورش در حال کم شدن است زیرا در مهرماه سال آینده ، ۳۵ هزار فارغ التحصیل را داریم. 

خنیفر با بیان اینکه کرمان استان پرافتخاری است چرا که مزار مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی در آن قرار دارد افزود: امیدواریم به برکت وجود شهید سلیمانی بیشتر از گذشته بتوانیم موفقیت در دانشگاه را ببینیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم کرمان یکی از قطب های تربیت معلم در سطح کشور باشد که ۶۰ هکتار زمین از سوی آموزش و پرورش برای این مهم تعیین شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه کرمان نیز در این دیدار با تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و نخستین سالگرد شهید سلیمانی به نقش و جایگاه دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود:  کسانی که رتبه های عالی و علمی را طی کردند به طور قطع معلمان بزرگی داشته اند.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی با بیان اینکه معلم با روح و روان افراد سرکار دارد و هدف گذاری نامحسوسی را در محصل خود می گذارد تصریح کرد: در جامعه آموزش و پرورش به لحاظ کمی به حوزه ها و تخصص ها نیاز داریم و نکته دیگر کیفیت سازی در این حوزه نیز مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان تعلیم و تعلم، اخلاق و ادب  و پرورش را از وظایف مهم معلمان عنوان کرد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها