رییس بنیاد شهید با جانباز ۷۰ درصد مقابله با فتنه دیدار کرد

تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالگرد حماسه ۹ دی و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، با «هادی خیاط‌زاده» جانباز 70 درصد مقابله با فتنه دیدار و گفت ‌وگو کرد.

به گزارش ایرنا، از پایگاه اطلاع رسانی «ایثار»، مهندس سعید اوحدی روز سه‌شنبه در این دیدار حماسه ۹ دی‌ را از نقاط عطف تاریخ جمهوری اسلامی خواند و گفت: در طول تاریخ انقلاب اسلامی، فراز و نشیب‌ها و اتفاقات بزرگی رخ داده که هر کدام به یک یا چند علت مهم هستند و یکی از رخدادهای بزرگ به عنوان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی، حماسه ۹ دی است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: یکی از ابعاد حماسه ۹ دی، عزم راسخ ملت ایران برای پاسخ محکم به استکبار جهانی و هم‌پیمانان آن بود که با توسل به فتنه‌گری چشم طمع به انقلاب اسلامی داشتند. آمریکا و وابستگان آن به خیال خام خودشان به دنبال ایجاد فتنه در داخل نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند که بصیرت مردم این توطئه‌ها را با شکست روبرو کرد و این روز که بدرستی روز «بصیرت و میثاق امت با ولایت» نامگذاری شده است، مسیر انقلاب و ارزش‌های آن را بیمه کرد.
وی افزود: حماسه ۹ دی نشان داد که مردم، آنجایی که لازم است برای دفاع از ارزش‌ها برخیزند از مال و جان خود می‌گذرند و جان بر کف به میدان می‌آیند. ۹ دی یک حماسه بزرگ مردمی بود و وجود عزیزانی مثل آقای خیاط‌زاده نماد آن حماسه است.
معاون رییس جمهوری اضافه کرد: امروز حتی اگر نسل دوم و سوم انقلاب به دلیل عدم حضور در دفاع مقدس تصویر جامع و کاملی از این دوران پر حماسه و پرافتخار در حافظه ندارد، اما همین نسل با درک و حضور کنار رزمندگان دفاع مقدس و خانواده شهدا و ایثارگران توانسته راه رزمندگان و ایثارگران را بشناسد و ادامه دهد. در آینده نیز نسل‌های چهارم و پنجم انقلاب که در روزگار فتنه حاضر نبودند، با تأسی به مردان و زنان با بصیرت ۹ دی، راه آنها را شناخته و ادامه خواهند داد.
اوحدی ضمن تأکید بر عظمت و شیرینی جانبازی در مسیر الهی، گفت: اگر کسی در یک حادثه رانندگی دچار گرفتاری و سختی شود، تا پایان عمر خود را سرزنش خواهد کرد اما برخی سختی‌ها از جنس سختی‌هایی است که خداوند درباره آن می‌گوید: «إنّ مع العسر یسراً»
وی افزود: پس از سختی‌هایی که در مسیر حق برای انسان اتفاق می‌افتد، آسانی و آرامش است و انسان در اوج سختی احساس مفید بودن می‌کند؛ سختی آقای خیاط‌زاده هم از همین جنس است؛ چون در مسیر ارزش‌های الهی بوده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای این جانباز ۷۰ درصد، از خانواده وی به‌خاطر تربیت چنین فرزندی و تحمل سختی‌های ناشی از جانبازی او، تقدیر و تشکر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار جامعه