آیت الله نوری همدانی: سردار سلیمانی را شهید فاطمی می دانیم

قم-ایرنا-آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی به کنگره بین المللی سرداران شهید مقاومت و اربعین، در قم آورده است: سردار شهید ما حاج قاسم سلیمانی که بنده او را شهید فاطمی می‌دانم، عاشق زهرای مرضیه بود و هیچگاه اقامه عزای آن بانو از یاد و خاطرش نمی‌رفت.

به گزارش ایرنا، در ادامه پیام این مرجع تقلید آمده است: چون مکتب و هدف سردار سلیمانی، فاطمی بود خط و  مسیر دفاع از حق و حقیقت و ولایت را از حضرت فاطمه الگوگرفته بود.

پیام حاکی است: ابتدا باید توجه داشت که ایام فاطمیه تجلی تمام  مناسبت‌ها همانند عاشورا و غدیر است و جامع همه این ایام الله است. از این رو  هیچگاه و به هیچ بهانه‌ای نباید به آن بی‌توجه یا کم‌توجه باشیم و موظفیم دراعتلا و عظمت آن کوشا باشیم. این اهمیت بدان جهت است که فاطمه (س) سبب خلقت و حافظ نبوت و امامت بود و با شهادتش، جامعه بشری را برای همیشه به مظلومیت امام علی (ع) توجه داد.

پیام ادامه یافته است: عزیزان من بدانید؛ این اخلاص، ایمان، استقامت، صبر، جهاد و شجاعت شهید سلیمانی بود که موجب سعادتش شد. سازش با  ظالم را محال می‌دانست و تواضع در مقابل مظلوم برایش افتخار بود. در دفاع از حق ذره‌ای کوتاه نمی آمد و برای تبیین آن به کشورها سفر می کرد و برای بیان حق لحظه‌ای از پای نمی‌ایستاد، هیچ شأن و منزلتی در راه حفظ دین و کیان اسلام ناب برای خود قائل نبود و به راستی از فاطمه الگوگرفته بود و پاداش مجاهدت را با شهادت در ایام فاطمیه دریافت کرد.

آیت الله نوری همدانی افزوده است: امروز به همه عرض می‌کنم؛ این کشور فاطمی و علوی و حسینی را حفظ کنید و نگذارید دست‌های خیانتکار به این کشور دست‌اندازی کنند. مسئولان باید تلاش کنند، تا این کشور فاطمی و علوی بماند و خون شهید سلیمانی و هزاران شهید دیگر که تربیت ‌یافتگان فرهنگ فاطمی و علوی هستند، پایمال نشود.

وی ادامه داده است: شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس در راه دین و آرمان‌های اسلامی جان خود را فدا کردند تا اسلام ناب بماند و تشیع و مکتب اهل بیت علیهم السلام  حفظ شود و فاطمیه و عاشورا و غدیر را از ما نگیرند. مردم در آسایش و امنیت باشند و کسی به ارزش‌های اسلامی و انقلابی دست‌اندازی نکند. فرهنگ جهاد و شهادت زنده بماند و به ندای هر مظلومی فراتر از مرزهای جغرافیایی و قومی پاسخ مثبت بدهیم.

وی اضافه کرده است: برادران وخواهران عزیزحفظ این نظام اسلامی که ولایت فقیه رکن آن است واجب است . بنابراین  تضعیف آن حرام می باشد. همچنین پاسداشت خون شهدا و  خدمت به مردم لازم و ضروری است.

این مرجع تقلید بیان کرده است: برمسئولان کشور  واجب است که در راه رفاه، آرامش و آسایش مردم کوشش کنند و بدانند که سازش باظالمان و کسانی که حقوق ملت ما را زیر پا گذاشتند و دستشان به خون جوانان عزیز ما آغشته است، جایز نیست.

پیام حاکی است:اگر مقاوم و به ارزش‌های اسلامی و انقلابی پایبند باشیم و چشم به بیگانگان ندوزیم با وحدت کلمه و توکل به خدای متعال و تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج)، آینده بسیار روشن است و پیروزی از آن ماست.

وی ادامه داده است: با توجه به وضعیت بیماری ویروس کرونا که مجالس حضوری در این ایام محدود گردیده؛ باید با در نظر گرفتن توصیه‌های متخصصان بهداشت و درمان کشور، مجالس فاطمیه و بزرگداشت شهادت شهید سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس  را زنده نگه‌داشت و از فرصت فضای مجازی دراین ایام برای این منظور بهره گرفت.

بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ خورشیدی با حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودروی حامل سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و تَنی چند از اعضای الحشد الشعبی در اطراف فرودگاه بغداد آنان را به شهادت رساندند.

کنگره بین المللی سرداران شهید مقاومت و اربعین با سخنرانی شخصیت های مختلف از کشورهای جهان اسلام به صورت وبیناری عصر امروز در قم آغاز شد و فردا به کار خود پایان می دهد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها