تیم هندبال بانوان و آقایان شاملی کازرون مدعی قهرمانی کشور هستند
بازی تیم هندبال کربنات سدیم فیروز آباد و پرسپولیس بهبهان

شیراز- ایرنا- تیم‌های بانوان و آقایان شهید شاملی شهرستان کازرون با قرار گرفتن در صدر جدول رقابت‌های لیگ برتر هندبال کشور از تیم‌های مدعی قهرمانی هستند.

به گزارش ایرنا پس از فرو پاشی تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان به دلیل مشکلات مالی که موفق به کسب قهرمانی کشور و شرکت در ۲دوره از رقابت‌های جام باشگاه‌های اسیا شدند، حدود ۲ سال پیش تمام بازیکنان این تیم که بسیاری ملی پوش داشت راهی تیم هندبال شهید شاملی کازرون شدند، تا موفقیت‌ها همچنان ادامه داشته باشد.

هندبال یکی از رشته‌هایی است که استان فارس هم در رده بانوان و هم در رده آقایان همواره حرف برای گفتن در کشور داشته است و شهرستان کازرون از دیر باز یکی از قطب‌های مطرح کشور بوده که ملی پوشان زیادی هم داشته است.

تیم بانوان شهید شاملی کازرون در نخستین حضور خود در لیگ برتر در سال ۹۸ موفق نشان داد و در حالی که شایستگی کسب قهرمانی را داشت به عنوان نایب قهرمانی بسنده کرد تا موفقیت هندبال بانوان فارس تداوم یابد.

این تیم هم اینک در لیگ برتر دوره شانزدهم در سال ۹۹ در گروه دوم با انجام ۶ بازی و با ۱۲ امتیاز با اقتدار در صدر جدول ایستاده است و به نظر می‌رسد این تیم این بار عزم خود را برای قهرمانی جزم کرده است تا نشان دهند که نایب قهرمانی این تیم در سال ۹۸ شانسی نبوده است.

تیم هندبال بانوان فیروزآباد گرفتار کرونا شد  

اما تیم هندبال کربنات سدیم فیروزآباد که نخستین سال حضور خود را در لیگ برتر بانوان کشور تجربه می‌کند، پس از انجام سه بازی، دیدارهای این تیم در گروه یک به دلیل مبتلا شدن ۳۵ درصد از بازیکنان این تیم به کرونا، لغو شد تا در زمان دیگری برگزار شود.

این تیم پس از پشت سرگذاشتن دوران کرونا امروز (نهم دی ماه ۹۹) در بهبهان به مصاف تیم پرسپولیس این شهر رفت و با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به برتری دست یافت تا نخستین بُرد خود را در هفته چهارم کسب کند.

تیم فیروزآباد، برای برگزاری ۲بازی معوقه خود، دوازدهم دی ماه ۹۹ در اصفهان به مصاف تیم سپاهان این شهر می‌رود و سپس پانزدهم همین ماه در مشهد میهمان تیم اشتاد سازه این شهر است تا تعداد بازی‌های این تیم در لیگ برتر با تیم‌های گروه خود برابر شود.

تیم کربنات سدیم فیروزآباد، هم اینک در جدول رده‌بندی گروه یک پس از انجام چهار بازی و کسب ۲ امتیاز در انتهای جدول قرار دارد و این امیدواری وجود دارد تا با بُرد در دیدارهای معوقه، وضعیت خود را در جدول رده‌بندی بهبود بخشد.

در گروه یک، تیم فولاد مبارکه سپاهان و اشتاد سازه مشهد با انجام پنج بازی با هشت امتیاز به ترتیب در رده اول و دوم قرار دارند و به نظر می‌رسد این ۲ تیم با توجه به اینکه فاصله خود را با تیم‌های سوم و چهارم زیاد کرده است از شانس‌های صعود به مرحله بعد باشند.

همچنین در گروه دوم بانوان، تیم شهید شاملی کازرون پس از انجام ۶ بازی با ۱۲ امتیاز در صدر قرار دارد و با توجه به فاصله زیاد این تیم با تیم‌های دوم تا چهارم ، قهرمانی این تیم در این گروه در مرحله گروهی مسجل شده است.

در این گروه، تیم‌های تاسیسات دریایی تهران، ذوب آهن اصفهان و سنگ آهن بافق یزد هم برای کسب مقام دومی در مرحله گروهی با هم مسابقه می‌دهند.

شانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر بانوان کشور در فصل ۹۹ با شرکت هشت تیم در ۲ گروه برگزار می‌شود و در پایان بازی‌های مرحله گروهی، ۲ تیم از هر گروه به مرحله بعد صعود خواهند کرد.

تیم مردان شهید شاملی کازرون نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا 

همچنین تیم هندبال مردان شهید شاملی کازرون هم در لیگ برتر آقایان در گروه نخست با انجام هشت بازی و کسب ۱۶ امتیاز صدرنشین است و این تیم هم به دنبال قهرمانی است تا پس از کسب نایب قهرمانی در سال ۹۸ این بار طعم شیرین قهرمانی را بچشد.

تیم مردان شهید شاملی کازرون به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا که اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به میزبانی شهر جده کشور عربستان برگزارمی شود، حضور دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha