امضای صورتجلسه توافقات ایران و عراق در امور بانکی

بغداد –ایرنا-هیات های جمهوری اسلامی ایران و عراق در پایان گفت وگوهای روز سه شنبه خود صورتجلسه توافقات حاصله دو کشور در امور بانکی را امضاء کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در پایان رایزنی های وزیر نیروی ایران و هیات همراه با مقامات عراقی، دو طرف سه شنبه شب صورتجلسه ای را درخصوص توافقات حاصله در امور بانکی به امضاء رساندند.
از طرف جمهوری اسلامی ایران، این صورتجلسه به امضای «رضا اردکانیان» وزیر نیرو، «یزدان سیف» معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و «محمدرضا طلایی» معاون وزیر کشاورزی و مدیرعامل پشتیبانی امور دام و طیور رسید و از طرف عراقی نیز این صورتجلسه از جمله به امضای «ماجد حنتوش» وزیر برق و «سالم الچلبی» مدیر بانک تجارت عراق رسید.
وزیر نیروی ایران پیش از این در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بغداد با اشاره به ترتیبات جدید مالی ایجاد شده بعد از پایان رایزنی هایش با مقامات عراقی تصریح کرد که با این ترتیبات جدید امیدواریم با سرعت بیشتری از منابع مالی موجود خود در عراق برای خرید کالاهای اساسی و سایر اقلامی که مورد نیاز هست در آینده نزدیک استفاده کنیم.
وی در مورد صادرات برق و گاز به عراق و حساب های فی مابین نیز گفت: با وجود محدویت هایی که در این خصوص وجود دارد خوشبختانه وزارت برق عراق و مقامات این کشور موفق شدند بخش قابل توجهی از مطالبات شرکت «توانیر» و بخشی از مطالبات «شرکت ملی گاز» را پرداخت کنند.
اردکانیان با موفق خواندن رایزنی هایش با مقامات عراقی در بغداد تصریح کرد که توافقات خوبی برای برداشت از منابع مالی ایران در عراق با مقامات این کشور به منظور پرداخت هزینه خرید واکسن کرونا از اروپا از محل منابع مالی موجود ایران در عراق صورت گرفته است.
وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران امروز در دومین سفر خود به بغداد در سال ۲۰۲۰ میلادی در راس یک هیات عالی رتبه وارد بغداد شد و مورد استقبال «ماجد حنتوش» همتای عراقی اش در وزارت برق قرار گرفت.
اردکانیان به عنوان وزیر نیرو و رییس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق وارد بغداد شد و با وزیران برق و تجارت و مقامات بانک مرکزی و بانک تجارت عراق و «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
«ایرج مسجدی» سفیر ایران در بغداد در طول دیدارها و رایزنی ها با مقامات عراقی، وزیر نیرو و هیات همراه کشورمان را همراهی می کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار جهان