تامین تبلت برای ۱۲.۵هزار دانش آموز هرمزگانی نیازمند حرکت بزرگی است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: برای تامین گوشی هوشمند وتبلت ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان استان در مناطق دارای دسترسی به اینترنت نیازمند مشارکت مردم در قالب یک حرکت اجتماعی بزرگ هستیم.

فریدون همتی شامگاه سه‌شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به بررسی وضعیت آموزش دانش‌آموزان استان از طریق مجازی افزود: حدود ۲۲ هزار دانش آموز در مناطق مختلف هرمزگان از دسترسی به آموزش مجازی محروم هستند.
وی دامه داد: ۱۲هزار و ۵۰۰ نفر از این دانش‌آموزان در منطقه سکونتشان دسترسی به اینترنت وجود دارد اما بدون گوشی هوشمند و تبلت هستند و ۹هزار و ۵۰۰نفر نیز دانش‌آموزانی هستند که در منطقه سکونت آن‌ها دسترسی به اینترنت وجود ندارد.
استاندار هرمزگان افزود: تلاش همگانی درجهت جذب مشارکت مردم، خیران و بنگاه‌های اقتصادی استان برای تامین تبلت و گوشی هوشمند برای این دانش آموزان آغاز شده است.
وی گفت: برای انجام این کار بزرگ به مشارکت بدنه اجتماعی مردم نیاز داریم و بسیاری از خانواده‌ها حتی به اندازه خرید و یا تامین بخشی از مبلغ یک دستگاه تبلت می‌توانند در این کار مشارکت کنند.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همان‌طور که مردم در طرح کمک‌های مومنانه برای کمک‌های معیشتی افراد نیازمند، مشارکت خوبی داشته‌اند، می‌توانند در امر بسیار مهم کمک به تامین گوشی هوشمند و تبلت برای آموزش دانش آموزان نیز مشارکت داشته باشند تا به سرعت پاسخگوی این نیاز باشیم.
همتی یادآورشد: حتی خانواده‌ها در صورت داشتن گوشی هوشمند یا تبلت اضافه در خانه، می‌توانند با تحویل آن به آموزش وپرورش هرمزگان در این امر مهم مشارکت نمایند.
وی اضافه کرد: توسعه دسترسی به اینترنت در مناطق مختلف هرمزگان نیز از سوی مجموعه مدیریت استان و وزارت ارتباطات درحال پیگیری بوده و کارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام شده تا شاهد افزایش دسترسی به اینترنت در مناطق مختلف هرمزگان باشیم.
استاندار هرمزگان یادآورشد: مردم  با ایجاد حرکت اجتماعی بزرگ و ماندگار می‌توانند نیاز دانش آموزان استان به تبلت و گوشی هوشمند را به سرعت تامین کنند و از مردم می‌خواهیم در حد توان در این کار مشارکت داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها