طرح مناسب‌ سازی یزد الگویی برای ۴۰۰ شهر کشور است

یزد - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اجرای طرح‌ مناسب سازی معابر عمومی در شهر یزد گفت: این طرح‌ می‌تواند به الگویی مناسب برای ۴۰۰ شهر و ۳۷ هزار روستای کشور تبدیل شود.

مهدی جمالی نژاد، روز سه‌شنبه در نشست ستاد ملی مناسب سازی کشور که به میزبانی یزد برگزار شد ، افزود: یکی از اقدامات شورای پنجم این شهر ، تغییر نگاه و گفتمان بود و با استفاده از نرم افزار توانستند جریانی را  در شهرها ایجاد کنند.

وی اظهار کرد: در بسیاری از شهرها با هزینه های کم می توان کارهای بزرگی را انجام داد متاسفانه از مردم دریغ می شود.

جمالی نژاد با اشاره به طرح هفت خوان در شهر یزد گفت: این طرح در یکی از مسیرهای پر تردد این شهر درحال اجراست که به عنوان یک  الگو در کشور مطرح است. 

 معاون وزیر کشور گفت: یکی از مهمترین مصوبات پانزدهمین جلسه ستاد ملی مناسب سازی، تاکید بر لزوم جدیت فرمانداری‌ها در برگزاری جلسات این ستاد است.

همچنین از طرح هفت خوان شهر یزد با حضور معاون وزیر کشور رونمایی شد. 

مبدا شروع طرح  از میدان همافر آغاز می شود و ادامه مسیر ۱۰ کیلومتری آن از میدان های باهنر، آزادی، شهید بهشتی، امیرچقماق (چهارراه شهدا) و برج ساعت می گذرد و به خیابان مسجد جامع منتهی می شود.  این طرح در یک مسیر رفت و برگشت اجرا می شود.

هدف از اجرای طرح یادشده استفاده آسان از معابر شهری برای رفت و آمد همگان اعلام شد که با مناسب‌سازی این معبر تردد برای همه شهروندان به ویژه معلولان و افراد سالمند راحت‌تر می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها