۶۶ تن دیگر در شاهرود به ویروس کرونا دچار شدند

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۶۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی ۴۸ ساعت گذشته در شهرستان های شاهرود و میامی شناسایی شد.

به گزارش ایرنا، رضا چمن سه شنبه شب با بیان اینکه شمار مبتلایان از آغاز همه‌گیری تاکنون در شرق استان سمنان به پنج هزار و ۵۹۷ تن رسید، افزود: اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی از ابتدای آذر ماه با همکاری نیروهای بسیجی، سپاه، نهاده های مردمی، سفیران سلامت به شکل هدفمند و ساختارمند در این شهرستان آغاز شد.

وی از فعالیت ۱۶۰۰ تن در قالب ۱۶۰ گروه عملیاتی در این طرح خبر داد و تصریح کرد: حاصل اجرای طرح شهید سلیمانی تاکنون هشت هزار و ۲۰۰ مورد پیگیری، مراقبت و نمونه گیری از افراد بوده است.

چمن با بیان اینکه در این راستا تعداد ۶۰۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شدند، اظهار داشت: برخی از بیماران که علایم خفیف داشتند در منزل خود مورد مراقبت قرار گرفته و از سایر خانواده جداسازی شدند و برخی دیگر که امکان جداسازی برای آنان وجود نداشت به مراکز نقاهتگاهی برای مدت ۲ هفته اعزام شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: باید تجمعات، گردهمایی، برگزاری مجالس، محافل و نشست ها تا جای ممکن محدود شود چون هنوز چرخه انتقال ویروس فعال است.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز با فوت ۱۳۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و ۹۴۶ تن رسید.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۹ دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۱۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و ۸۱۵ تن بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۱۲ هزار و ۴۸۱ تن رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها