۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84166563
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام اماراتی خواستار تشکیل ناتوی عربی شد

تهران- ایرنا- مقام سابق امارات متحده عربی خواستار تبدیل ائتلاف سعودی – اماراتی علیه یمن به «ناتوی عربی» شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، «ضاحی خلفان»  در توییتی نوشت: ائتلاف عربی (سعودی – اماراتی علیه یمن) باید تداوم داشته باشد و نباید از هم فرو بپاشد بلکه باید بزرگ‌تر و منسجم‌تر شود.

وی در ادامه نوشت: به جهان نگاه کن... پیمان ورشو... پیمان ناتو... چرا نباید ائتلاف عربی با مرکزیت عربستان سعودی وجود داشته باشد.

رییس پلیس سابق امارات متحده عربی پیش‌تر نیز خواستار عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه عرب شده بود.

در حالی خلفان خوستار تشکیل ناتوی عربی شده، که ابوظبی و ریاض حدود ۶ سال است با تشکیل یک ائتلاف نظامی، جنگی تمام عیار را علیه یمن آغاز کردند.

عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی‌نتیجه بودن آن، بتدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها نفر از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزان به همراه نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار جهان