مکتب شهید سلیمانی وارد زندگی روزانه مردم شود

قم-ایرنا- رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نباید تنها به برگزاری سالگرد شهادت شهدا بسنده کنیم بلکه هر روز ما باید روز شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس باشد و مکتب و سیره این دو شهید وارد زندگی روزمره مردم شود.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری شامگاه سه شنبه در کنگره بین المللی سرداران شهید مقاومت و اربعین، در قم افزود: در طول تاریخ همیشه درگیری بین حق و باطل وجود داشته و این درگیری و مبارزه حتی تا دوران ظهور حضرت ولی عصر(عج) ادامه خواهد داشت و فقط در آن دوران جبهه باطل یارای مبارزه با پیروان حق را از دست خواهد داد.

وی تاکید کرد: هنر مردان الهی این است که در این کشمکش تاریخی حق و باطل دچار شخص پرستی و هواپرستی نشوند و جبهه حق را در برابر جبهه باطل یاری کنند.

امام جمعه موقت قم یادآور شد: شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس از همان ابتدا برای کسب رضای الهی وارد عرصه خدمتگذاری شدند و پایان تلاش های آنها نیز به شهادت ختم شد.

وی ابراز داشت: طبق آموزه های قطعی قرآن کریم، شهدا زنده هستند و شاهد اعمال امروز ما هستند همانگونه که بر مبنای آیات الهی بسیاری از افراد زنده فقط حیات نباتی دارند و منشا اثری در تحولات جهانی نیستند.

وی اشکال گوناگون جهاد را مورد توجه قرار داد و گفت: در تعالیم دینی ما جهاد اکبر به مبارزه با نفس تعبیر شده و جهاد اصغر نیز به جهاد دفاعی و رویارویی با دشمنان تعبیر شده است.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: نوع سوم جهاد، جهاد فرهنگی و اجتماعی است به این معنی که انسان برای گسترش فرهنگ، تعالیم دینی و حمایت از مستضعفان و ستم دیدگان دست به فعالیت بزند.

امام جمعه موقت قم ابراز داشت: هر سه نوع جهاد مبارزه با نفس، جهاد اصغر و جهاد اجتماعی و فرهنگی در این دو شهید بزرگ جهان اسلام تجلی کرده بود و وجود این دو شهید مملو از اخلاص الهی بود.

به گفته وی، شهید سلیمانی و ابومهدی مهندس در مبارزه با شبیخون فرهنگی نیز پیشتاز بودند و می دانستند که دشمن برای به یغما بردن عقاید جامعه بیکار نمی نشیند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، افزود: ایمان راسخ به خدا و استقامت در برابر مبارزه و سختی ها ویژگی دیگر شهید سلیمانی و ابومهدی مهندس بود و آنها هرگز از ثبات قدم در مسیر الهی هراسی به دل راه نمی دادند.

وی افزود: همان وظیفه ای که ما در برابر امام حسین(ع) داریم در برابر تربیت یافتگان این مکتب مانند شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس را هم داریم.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی از درجه محبوبیت بالایی در کشورهای مختلف دنیا برخودار بود.

بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ خورشیدی با حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودروی حامل سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و تَنی چند از اعضای الحشد الشعبی در اطراف فرودگاه بغداد آنان را به شهادت رساندند.

کنگره بین المللی سرداران شهید مقاومت و اربعین طی دو روز با سخنرانی شخصیت های مختلف از کشورهای جهان اسلام به صورت وبیناری در روزهای نهم و دهم دی ماه در شهر مقدس قم برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها