نماینده دزفول در مجلس: شهید سردار سلیمانی به محور مقاومت شکل داد

تهران-ایرنا-نماینده مردم دزفول در مجلس گفت: حاج قاسم به محور مقاومت در منطقه شکل داد و مبارزان ایرانی، لبنانی، سوری، عراقی، یمنی، افغان و دیگر نیروها را علیه استکبار و عوامل آن یکپارچه کرد.

سید احمد آوایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا اخلاص و تواضع ذاتی را از ویژگیهای سردار شهید قاسم سلیمانی عنوان کرد و گفت: سردار سلیمانی مصداق روایت «عاش سعیدا و مات سعیدا» بود. خوشبخت زندگی کرد و خوشبخت از دنیا رفت اما این خوشبختی غیر از خوشبختی مصطلح است که کسی را که خانه و ماشین و ویلا و سرمایه دارد را خوشبخت می‌دانیم؛ این خوشبختی به معنای عاقبت به خیری است؛ یعنی فرد مثل امام حسین(ع) در میدان نبرد تکه تکه می‌شود و خانواده‌اش هم به اسارت می‌برند اما خوشبخت است و عاقبت به خیر می‌شود.

بسیاری از ابعاد خدمات حاج قاسم هنوز پنهان است

نماینده مردم دزفول در مجلس افزود: حاج قاسم از روزی که دفاع مقدس شروع شد، در صحنه‌ها حضور داشت و تا روز آخر هم این حضور فداکارانه ادامه داشت و بعد از اتمام جنگ تحمیلی هم خدماتی به کشور و منطقه و جهان کرد که هنوز بسیاری از ابعاد آنها تبیین نشده است.

آوایی اضافه کرد: اگر سردار سلیمانی خطر داعش در سوریه را دفع نمیکرد، لبنان و عراق به اشغال داعش در می‌آمدند و داعش همسایه ما می‌شد.

حاج قاسم به محور مقاومت شکل داد

معاون پیشین دبیر شورای عالی امنیت ملی، نقش سردار سلیمانی در انسجام بخشی به نیروهای جبهه مقاومت را یادآور شد و افزود: حاج قاسم به تمام نیروهای منطقه که ظرفیت مبارزه با گروه‌های متحجر و جنایتکار مثل داعش را داشتند، شکل داد و ایرانی، لبنانی، سوری، عراقی، افغانی و شیعه و سنی را در کنار هم علیه جبهه استکبار بسیج کرد.

آوایی با بیان اینکه بسیاری از اهل سنت متدین هم همگام با شیعیان تحت رهبری سردار سلیمانی با عوامل استکبار و تحجر در منطقه جنگیدند، خاطرنشان کرد: بعضی تصور می‌کنند فقط شیعیان با داعش جنگیدند در حالی که اگر کمک برادران اهل تسنن منطقه نبود، شیعیان به تنهایی قادر به اخراج داعش و همپیمانانشان از منطقه نمی‌شدند.

وی به تحرکات امنیتی و اقدامات تروریستی داعش و دیگر نیروهای تکفیری در منطقه اشاره کرد و گفت: حاج قاسم به حضور نظامی داعشی‌ها پایان داد و آنها بعید است دیگر بتوانند حرکت قابل توجهی انجام دهند.

نماینده دزفول در دوره‌های هفتم، هشتم و یازدهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سردار سلیمانی مبارزان و مجاهدان منطقه را یکپارچه کرد، گفت: حاج قاسم فرمانده‌ میدانی بود و با نیرویی که خط مقدم می‌جنگید، فاصله نداشت و خودش جلو می رفت و بقیه هم پشت سرش حرکت می کردند.

آوایی، شجاعت سردار سلیمانی در نبرد با تروریسم جهانی را یادآور شد و گفت: ترس در وجود حاج قاسم راه نداشت و او شجاعت و دیگر صفات بارز اخلاقی را از امام حسین و دیگر ائمه الگو گرفته و به ارث برده بود. با این اوصاف حاج قاسم حقش شهادت بود و حیف بود با غیر از شهادت از دنیا برود و شهادت مزد یک عمر جهاد او بود.

«سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه «ابومهدی المهندس» معاون سازمان «الحشد الشعبی» عراق و تعدادی از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار سیاست