کلاس‌های نهضت به صورت حضوری، نیمه‌حضوری و مجازی دایر است

تهران-ایرنا- رییس سازمان نهضت سواد آموزی گفت:‌ ۱۰درصد از آموزش‌ سوادآموزان به صورت حضوری ۳۰ درصد نیمه‌حضوری ارتباط فرد با فرد و ۶۰ درصد دیگر غیرحضوری برگزار شده است.

شاپور محمدزاده در دیدار وزیر آموزش ‌و پرورش با مدیران سازمان نهضت سوادآموزی؛ با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستای زیست‌بوم جدید گفت:  ۱۰ درصد از آموزش‌ها در روستاها و مناطقی که امکان حضور داشت به‌صورت حضوری برگزار شد و آموزش غیرحضوری نیز در سامانه تحت وب که ‌مانند شبکه شاد عمل می‌کند در حال اجرا است.

محمد زاده گفت: ۷۰ برنامه ۵ دقیقه‌ای را در فضای مجازی بارگذاری کردیم و این تعداد را تا ۱۲۰ برنامه افزایش می دهیم و در این سامانه در دسترس آموزش‌دهندگان و سوادآموزان قرار می‌گیرد.

وی در مورد آموزش‌های مجازی ادامه داد: برای آموزش سوادآموزی در تلویزیون حضور خوبی داشته‌ایم و تاکنون ۲ بار برنامه آموزشی لوح و قلم پخش‌شده  بازهم پخش می شود برای آموزش دوره انتقال نیز مقرر گردیده ۱۵۰ برنامه ۳۰ دقیقه‌ای تولید شود و از اول بهمن‌ماه از شبکه آموزش سیما پخش خواهد شد.

او افزود: علاوه بر این آموزش‌دهندگان با تماس تلفنی سوادآموزان را راهنمایی می کنند ، لوح های فشرده ی آموزشی نیز تکثیر و در اختیار استان‌ها و آموزش‌دهندگان قرارگرفته است و در بعضی استان‌ها برنامه رادیویی در حال پخش است ، ضمن اینکه در نظر داریم مراکز یادگیری محلی را  تبدیل به کانون فعالیت‌های مجازی کنیم.

به گزارش وزارت آموزش ‌و پرورش، محمدزاده در این جلسه در مورد بسته تحولی پیوند سواد و زندگی گفت: تلفیق سوادآموزی و مهارت و بحث تجمیع هدفمند سرمایه‌های خرد و به کار انداختن آن‌ها و منتفع شدن سوادآموزان ازجمله اهداف ما در اجرای بسته تحولی است .

او اضافه کرد: ۶ هزار سوادآموز در این بسته تحولی در سال جاری تحت پوشش قرار می دهیم.

کمک به میزان اشتغال شهرستان‌ها در راستای جهش تولید و اقتصاد خانواده و در نهایت تقویت اعتمادبه‌نفس در سوادآموزان  از اهداف دیگر بسته تحولی است که رییس سازمان نهضت سواد آموزی به آن اشاره کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha