جمع‌آوری فاضلاب مسکن مهر فسا در گرو تکمیل شبکه و ساخت تصفیه‌خانه
عکس تزئینی است

شیرا-ایرنا-معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفا استان فارس گفت: این شرکت هیچ تعهدی در قبال شبکه فاضلاب مسکن‌های مهر شهر فسا ندارد و جمع‌آوری فاضلاب در مجتمع‌های مسکن مهر منوط به احداث شبکه و ساخت تصفیه‌خانه است.

رضا اسدی، سه‌شنبه در پاسخ به برخی اخبار منتشر شده در این زمینه در بعضی از سایت‌های خبری، اظهار داشت: با توجه به اینکه در شهر فسا تاسیسات جمع‌آوری فاضلاب از قبل اجرا نشده است، این شرکت هیچ تعهدی در قبال اجرای اختصاصی شبکه یا جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب مسکن‌های مهر این شهر ندارد. 

وی، افزود: مسکن مهر شهر فسا در ۲ منطقه شهرک الزهرا با ۸۲۰ واحد مسکونی و شهرک گلستان با ۳۰۰ واحد مسکونی احداث شده است که شرکت آب و فاضلاب استان فارس، عملیات اجرایی تامین، ذخیره، انتقال و شبکه‌گذاری آب شرب بهداشتی را در این ۲ منطقه، در مراحل احداث واحدهای یاد شده، اجرا و تکمیل کرده و تحویل داده است.

اسدی بیان کرد: هم اکنون شرکت آب و فاضلاب استان فارس، ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر فسا را با سرمایه‌گذاری بانک توسعه اسلامی با تهیه اسناد مناقصه ۱۳۰ کیلومتر شبکه‌های فاضلاب و یک مدول تصفیه‌خانه به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب در شبانه روز با برآورد هزینه‌ای حدود ۵۰۰ میلیارد تومان در دست اقدام دارد.

وی، با تاکید بر اینکه ایجاد شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب مسکن‌های مهر فسا جزو تعهدات متولیان ساخت مسکن‌های مهر است، ادامه داد: به دلیل اینکه تاسیسات فاضلاب در شهر فسا ایجاد نشده است، شرکت آب و فاضلاب هیچگونه تعهدی در مورد دفع فاضلاب مسکن‌های مهر ندارد و این پروژه هم در زمره تعهدات وزارت راه و شهرسازی که از متولیان احداث مسکن مهر است، قرار دارد.

معاون بهره‌برداری و توسعه  فاضلاب شرکت آبفا استان فارس، رفع مشکلات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب مسکن‌های مهر شهر فسا را منوط به احداث تصفیه‌خانه فاضلاب و تکمیل شبکه جمع‌آوری در این شهر دانست و گفت: در این صورت این شرکت آماده وصل فاضلاب مسکن‌های مهر فسا به خطوط انتقال و تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر خواهد بود.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها