فرماندار: گناوه برای تبدیل شدن به مرکز صادرات  قابلیت دارد

گناوه- ایرنا- فرماندار گناوه گفت: این شهرستان قابلیت و ظرفیت تبدیل شدن به یک مرکز بزرگ صادرات در کشور را دارد.

به گزارش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل گمرک این شهرستان افزود: یکی از مزیت‌های اصلی این شهرستان وجود ۱۵۰ کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس است که می‌توان از این ظرفیت نهایت استفاده را برد و به یک مرکز بزرگ صادراتی تجاری و آبزی پروری تبدیل کرد.

وی اظهارکرد: این شهرستان برای صادرات و واردات مستعد است که با یک سری فعالیت تجاری کانتینربری  می‌توان موجی از اشتغال و خدمات در منطقه بوجود آورد.

مهرجو گفت: انتظار و تاکید داریم که به فعال شدن این شهرستان در امر صادرات و تجارت رسمی بیش از پیش توجه شود تا از این طرق  بتوانیم  هم درآمدی که در قانون بودجه پیش بینی شده‌است تحقق یابد و هم رونق و توسعه بیشتری بگیرد.

فرماندارگناوه افزود: با اعمال تسهیلات و تخفیفات می‌توان تجارت رسمی را در این بندر جاذبه دار و فعال کرد  تا سیل تجار و بازرگان به این منطقه گسیل شوند.

وی ادامه داد: باید از وضعیت فعلی در شهرستان عبور کنیم و ذی نفعانی که با شناورهای سنتی فعالیت می‌کنند و هر ازچندگاهی شغل آنان دچار مشکلاتی می‌شوند باید آنان را  یا به سمت و سوی تجارت رسمی سوق دهیم و یا تبدیل به تولید کننده شوند.

فرماندار گناوه اظهارکرد: حق مسلم مردم این منطقه است که کالا، تولیدات و دسترنج کارآفرینان آن با ارزش و اعتبار بالا به بازارهای منطقه و بین المللی صادر شود و این مهم در شهرستان دست یافتنی است.

وی افزود: باتوجه به اینکه شهرستان گناوه از لحاظ آب، معدن و کشاورزی، زیرساخت مناسبی ندارد و ضعیف است ضرورت دارد در بحث تجارت رسمی و صادرات توانمند شود.

مهرجو بیان کرد: معیشت بیش از ۸۵ درصد جمعیت شهرستان بصورت مستقیم به فعالیت های ملوانی و جانبی وابسته است  و پنج هزارو  وجود ۵۰۰ واحد صنفی شهرستان در قالب این فعالیت شکل گرفته است.

وی ادامه داد: اگرچه در امر فعالیت تجاری به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم اما زیرساخت‌هایی برای فعالیت‌های تجاری کانتینربری و صادراتی وجود دارد.

فرماندار گناوه گفت: بندرریگ یکی از بنادر تجاری این شهرستان است که  زیرساخت بندری آن بشدت پایین است و دستگاه متولی ندارد و باید در حل این مشکل  برنامه ریزی لازم بعمل آید.

وی از تلاش و زحمات مدیرکل سابق گمرک شهرستان که در طول خدمت مردمداری و مسئولیت پذیری و تسهیل گری در امور را از خود نشان داد،  تقدیر کرد.

 در این آیین بابک محمدی به عنوان مدیرکل جدید گمرک شهرستان معرفی و از زحمات محسن خرم رخ مدیرکل سایق تقدیر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها