مدیریت حوزه و جامعه المصطفی دهه بصیرت را گرامی داشتند

قم ـ ایرنا ـ مرکز مدیریت حوزه های علمیه و جامعه المصطفی العالمیه روز سه شنبه در بیانیه های جداگانه با گرامی داشت دهه بصیرت بر تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب تاکید کردند.

 در بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به مناسبت بزرگداشت دهه بصیرت آمده است: ایام الله دهه بصیرت یادآور صحنه‌های شورانگیز حضور آگاهانه و به هنگام مردم خداجوی و بصیر ایران و میثاق آنان با ولایت است.

در این بیانیه ذکر شده است: «ایّام‌الله» روزهای جلوه ویژه‌ خدای عزیز و حکیم است؛ گاهی بصیرت، اراده و همّت مردم چنین روزهایی را می‌آفریند که یادآوری آن‌ها به فرموده الاهی مایه عبرت‌آموزی بندگان شاکر و صبور اوست؛ «وَذَکِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّهِ إِنَّ فِی ذلِکَ لَآیَاتٍ لِکُلِّ صَبَّارٍ شَکُورٍ»(ابراهیم/۵).

این بیانیه حاکی است: ایام الله دهه بصیرت یادآور صحنه‌های شورانگیز حضور آگاهانه و به هنگام مردم خداجوی و بصیر ایران و میثاق آنان با ولایت است که در وقایعی همچون قیام عمومی مردم علیه فتنه گران ۸۸، تشییع باشکوه پیکر شهیدان مقاومت، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمانش و نیز قیام خونین مردم قم تجلی پیدا کرد.

در این بیانیه ذکر شده است: حضور با عظمت و حماسی مردم در سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۹۸ که الهام گرفته از قیام خونین مردم قم در سال۱۳۵۶ بود در حقیقت پاسخ قاطع و دندان‌شکنی به همه بیگانگان و دشمنان و سست‌عهدان است.

در این بیانیه ذکر شده است: ملت ایران با این حضور زنده و پویا بودن انقلاب را به رخ آنان کشیدند و پایبندی به آرمان‌های امام راحل (رضوان الله علیه) و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و نیز تداوم راه شهیدان و انتقام سخت از جنایتکاران را با حضور گرم خود و با صدای بلند فریاد کردند و این نهیب ملت ایران به مدد الاهی دشمن را عقب راند و عزم راسخشان معادلات غلط دشمنان را مبنی بر القای سرد شدن مردم از انقلاب بر اثر گرانی ها و تحریم ها به هم ریخت.

این بیانیه حاکی است: مسئولان کشور باید قدر این بصیرت بی‌نظیر مردم را بدانند و با استقامت کامل و روحیّه‌ انقلابی و عمل جهادی به ملت عزیز خدمت و از آرمان های انقلاب دفاع کنند و مبادا از ملت بیدار و بصیر عقب بمانند؛ «وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ» (آل­ عمران/۱۳۲).

در این بیانیه آمده است: حوزه های علمیه سراسر کشور در کنار مردم عزیز با پیش رو قرار دادن منویات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در راه سربلندی و عزت اسلام عزیز و میهن اسلامی‌مان کوشیده و به جهانیان اعلام می‌داریم که تا پای جان در راه حفظ و حراست از ارزش های دینی و اعتقادی و آرمان های والای رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (رضوان الله علیه) و هزاران شهید گلگون کفن این دیار ایستاده ایم. 

در بیانیه جامعه المصطفی العالمیه نیز آمده است: ۹ دی‌، یادآور خروش مردم ایران در برابر فتنه‌گران و برهم‌زنندگان نظم و امنیت جامعه و نیز نمایش باشکوه بصیرت مثال‌زدنی ملت همیشه در صحنه ایران در دفاع از ولایت فقیه و پاسداری از ارکان نظام اسلامی بود؛ از این روست که این روز به‌یادماندنی، «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نام گرفته است.

در این بیانیه ذکر شده هاست: در چنین روزی، دغدغه‌مندان اعتلای پیام رسای انقلاب اسلامی به پا خاستند و فریاد تنفر از هر گونه فتنه، آشوب و دودستگی سردادند و بار دیگر، بر پایمردی در حفظ اصول و آرمان‌های انقلاب باشکوه اسلامی تاکید نمودند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در سالی که گذشت، وقایع بسیاری رخ داد که می‌توان به هتک حرمت قرآن کریم، ترور ناجوانمردانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دکتر فخری‌زاده و فجایع تروریستی در کشورهای همسایه ما از سوی استکبار جهانی اشاره کرد؛ توجه به آنچه تاکنون رخ داده است و دسیسه‌هایی که هر روز برای توقف حرکت عدالت‌خواهانه ملت ایران چیده می‌شود، نشان می‌دهد که بالندگی بصیرت و تحکیم میثاق با ولایت، ضرورتی انکارناپذیر است.

در این بیانیه تصریح شده است: در شرایط کنونی نیز همانند همه سال‌هایی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، حفظ ارزش‌های اسلامی و انقلابی، حرکت در مسیر انقلاب و پیروی از منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) شرط پایداری است و ضرورت دارد ایران اسلامی، هوشمندانه، در برابر مکر دشمنان و در راس آن، آمریکای مستکبر ایستادگی کند تا رویای خوش آنان به کابوسی برایشان تبدیل شود.

در این بیانیه، جامعه المصطفی ‌العالمیه، ضمن فراخوانی همگان به پاسداری از ارزش‌های انقلابی و آرمان‌های امام خمینی(ره)، از ملت غیور ایران خواسته که جهتگیری مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) را در پیمودن مسیر انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب مورد توجه ویژه قرار دهند تا به یاری خداوند به قله‌های بلندتر پیروزی و موفقیت دست یابند./

در ۹ دی ماه سال ۸۸ مردم سراسر کشور در اعتراض به فتنه ایجاد شده پس از انتخابات دوره دهم ریاست‌جمهوری به خیابان‌ها آمدند و حضور حماسی خود را در دفاع از نظام و انقلاب به نمایش گذاشتند؛ روز ۹ دی، از آن پس به نام «روز بصیرت و روز میثاق امت با ولایت» و از ۹ تا ۱۹ دی ماه به نام «دهه بصیرت» نامگذاری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها